Ķīnietis Ma Tao: ar cilvēku neiecietību Latvijā nācās saskarties diezgan bieži

Ķīnietis Ma Tao Latvijā dzīvo jau 23 gadus. Šeit Tao saimnieko viesnīcā un ķīniešu restorānā “Zaķīši”. 1997. gadā Latvijā viņš ieradās nejauši, ar domu vien nedaudz šeit pastrādāt. Dzīve tomēr iegrozījās tā, ka Tao neaizbrauca. Rīgā viņš atrada biznesa partnerus un kopīgi izveidoja ķīniešu restorānu. Vēlāk sastapa arī savu nākamo sievu, un nu abi jau piecus gadus darbojas ģimenes biznesā Raiskumā. Atceroties dzīvi Rīgā, īpaši pirmajos gados, Tao stāsta, ar cilvēku neiecietību nācās saskarties diezgan bieži.

Kā zoodārzā pērtiķi būtu ieraudzījuši, oooo ķīnietis, ļoti daudzi smējās, bet es pacietu, pacietu to. Tagad jau ir vairāk vai mazāk labāk, uzlabojusies attieksme. Toreiz jau Latvija vēl bija diezgan noslēgta, nebija informācijas. Tad visi par ķīniešiem rakstīja, ka viņi ir nabadzīgi, slikti uzvedas un vispār par ķīniešiem domāja, ka viņiem nav ko ēst. Tagad pasaule ir atvērta un cilvēki redz kas Ķīnā patiesībā notiek. Toreiz visi domāja, ka mums ir ļoti lielas ģimenes un ķīniešiem nav ko ēst un tāpēc esmu atbēdzis uz Latviju, lai paēstu.

Šo gadu laikā Ma Tao centies iekļauties latviešu sabiedrībā, izprast kultūru un iepazīt cilvēkus. Šobrīd viņš Latviju uzskata par savām mājām un šeit jūtas labi, jo šeit dzīvo arī viņa ģimene.