Kariņš uzskata, ka tiek darīts viss iespējamais, lai bremzētu dinamisku valdības darbu

Par atkāpšanos no amata šodien paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Preses konferencē premjers informēja, ka ceturtdien klātienē iesniegs demisijas rakstu Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam. Savukārt jau šonedēļ “Jaunā vienotība” sāks sarunas, lai virzītu jaunu Ministru prezidenta amata kandidātu. Tas vairs nebūs Krišjānis Kariņš. 

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš uzskata, ka pēc sarunām teju nedēļas garumā pašreizējie koalīcijas partneri “Nacionālā apvienība” un “Apvienotais saraksts” dara visu iespējamo, lai bremzētu dinamisku valdības darbu. Tāpēc, premjeraprāt, lai valdībā atgrieztu dinamiku, ir nepieciešams veidot jaunu valdību. “Šodien informēju sabiedrību, savus partnerus atbilstoši visiem mūsu sadarbības līgumiem, ka šo ceturtdien klātienē prezidentu formāli informēšu par valdības demisiju. Es arī aicinu “Jauno vienotību” izvirzīt nākamo “Jaunās vienotības” premjera amata kandidātu, no kā izriet, ka es nebūšu nākamās valdības vadītājs.”

Kariņam demisionējot, paredzams, ka jaunās valdības kodolu varētu veidot “Jaunā vienotība”, “Zaļo zemnieku savienība” un “Progresīvie”. Neoficiāli izskanējis, ka uzņemties nākamās valdības veidošanu varētu līdzšinējā “Jaunās vienotības” labklājības ministre Evika Siliņa, taču šodien viņa šo informāciju neapstiprināja. 

Trešdien esot plānota “Jaunās vienotības” domes sēde, kurā tikšot lemts par nākamo premjerministru. Jāmin, ka saskaņā ar likumu pēc Ministru kabineta krišanas valdības locekļi turpina pildīt pienākumus līdz Saeima apstiprina nākamo valdību. Tikmēr Valsts prezdients Edgars Rinkevičs “Twitter” kontā norādījis, ka jau pēc demisijas raksta saņemšanas sāks konsultācijas ar Saeimā pārstāvošajiem politiskajiem spēkiem par darāmajiem darbiem, premjera amata kandidātu un valdības modeli.Foto: Paula Čurkste/LETA