Jaunieši ir sabiedrības spogulis

Latvijas valsts svētku noskaņā aizritējusi “Alūksnes novada Jauniešu Gada balva 2022/2023”, kuras laikā 31 nominanta vidū īpašās balvas saņēma 10 laureāti. Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Tomsons: “Cītīgi esat strādājuši, par to pašvaldībai ir ļoti liels prieks, ka jaunieši ir aktīvi, mobilizējas, dara daudz lietas un tiecas uz saviem sapņiem”. 

Alūksnes Bērnu un jauniešu centra direktore Eva Aizupe: “Es vienmēr saku tā – galvenais ir process nevis rezultāts, jo uzvarētāji šajā konkursā ir pilnīgi visi, kas ir pieteikti”.

Konkursa mērķis ir apzināt un izcelt Alūksnes novada jauniešu un jaunatnes darbā iesaistīto  sasniegumus, veicinot aktīvu līdzdalību jaunatnes politikas īstenošanā un popularizējot individuālo talantu pilnveidošanu. Aizupe: “Mēs domājam vienu ļoti svarīgu lietu, lai šis jaunieša, jauniešu kolektīva vai grupas paveiktais būtu ne tikai viņa pašizaugsmei, bet arī apkārtējiem jauniešiem, sabiedrībai un kopienai devis, kādu ieguldījumu. Tas bija tas kritērijs par kuru mēs likām visvairāk punktu”. 

Novads var lepoties ar saviem jauniešiem un ar apbalvojuma palīdzību var pateikt šiem jauniešiem paldies par viņu devumu. Aizupe: “Es vienmēr saku tā, ka jaunieši ir sabiedrības spogulis. Cik aktīva ir kopiena, sabiedrība, tik aktīvi ir jaunieši. Manuprāt, ir gana labi, jaunieši ir aktīvi, viņi grib daudz ko darīt, viņi ļoti priecājas, ka mēs sabiedrība, pašvaldība, arī jauniešu centrs to novērtējam.”

Viens no laureātiem nominācijā “Gada Jaunietis skolā” ir Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas šī gada absolvents Kristers Mednis. Nominācijas Viņš atzīst: “Tas tiešām ir pārsteigums man, ka es tiku nominēts, es tiešām novērtēju šo balvu”! 

Kristera pozitīvā enerģija, aizrautība, vēlme sevi pierādīt un pilnveidot savas prasmes realizējas ne tikai mācību procesā, bet arī ārpusstundu aktivitātēs, piemēram, izveidojot skolas podkāstu, kurā apsprieda aktuālos tematus. Mednis: “Mani motivē tas, ka es redzu, ka citi ir laimīgi, citi ir priecīgi un citi iegūst no mana dotā darba un manām idejām. Vislielāko paldies es gribu pateikt skolas Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas administrācijai, Ingunai Vilemsonei un, protams, savai mammai”!

Specbalvas laureāte nominācijā “Gada Jaunietis “Latvijas sargs”” ir Robina Klasmane, kura šī gada augustā kļuvusi par Nacionālo bruņoto spēku rezerves karavīru. 70 brīvprātīgo interesentu pulkā Robina bijusi vienīgā no Alūksnes novada. Klasmane: “Ļoti forši, ļoti patīkami, negaidīti. Es nedarīju balvas dēl, bet sev, priekš Latvijai.”

Robinas lielākie atbalstītāji bija viņas ģimene un draugi, kuri mudināja viņu pamēģināt iegūt rezervista apliecību. Jauniete cer, ka vienaudži vairāk iesaistīsies Nacionālo bruņoto spēku rezervistos, jo tā ir ļoti vērtīga pieredze. 

Katrs nominācijas laureāts saņēma īpašo konkursa balvu – zvaigzni un naudas balvu 50 eiro apmērā.Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par raidījuma "Vidzemē" saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2023