Jau divdesmit piektā “Ģitāristu sesija” Madonā

Šodien Madonā sācies mūzikas izglītības pasākums – “Ģitāristu sesija” –, kas notiek jau 25. reizi. Tajā kopš 1998. gada piedalījušies vairāk nekā 1600 dalībnieku no visas Latvijas, no kuriem daudzi ir izveidojuši savas muzikālās karjeras. 

“Ģitāristu sesijas” organizators Imants Pulkstenis: “Te ir sasaukti cilvēki, kas klausās. Viņi ir atvērti – pa stundām, pa minūtēm aug. Un tas ir tik forši, ka četrām dienām ir tāds ilgstošs rezultāts, ko arī uz skatuvēm netieši varam novērot. Principā tā ir kustība, tā ir parādība “Ģitāristu sesija” – tāpat kā bundzinieku samits Saulkrastos. Akadēmiski varbūt nedaudz cita forma, bet mēs papildinām šeit akadēmisko izglītību.”

Jubilejas sesijas nodarbības un meistarklases vadīs pieredzējuši pedagogi un Latvijas mūziķi, tostarp Kaspars Zemītis, Ingars Viļums, Mārcis Auziņš un citi. Pulkstenis: “Vislabākie cilvēki ir šeit – gan no Rēzeknes koledžas, gan arī ilggadējie, teiksim, Egīls Leimanis ar akustiskām ģitārām jau desmito gadu ir šeit. Tāpat Mikus Čavarts ar perkusijām. Vēl būs daudz un labu meistaru, kas sniegs savu pieredzi un savu mākslu, savu meistarību.”

Jāpiebilst, ka jau tradicionāli sesija noslēgsies ar koncertu – tā pirmā daļa tiks veidota sesijas laikā ar meistaru un dalībnieku sniegumu, savukārt otrajā šogad uzstāsies Horens Stalbe un grupa “The Hobos”.