Ielūstot ledū, gājuši bojā divi cilvēki

Pirmdien, ielūstot ledū, gājuši bojā divi cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Pirmdienas vakarā saņemts izsaukums uz Rēzeknes novada Lendžu pagastu, kur aptuveni 300 metru attālumā no krasta ledū bija ielūzis cilvēks. Izmantojot glābšanas dēli, cilvēks tika nogādāts ezera krastā un nodots mediķiem, kuri konstatēja cilvēka nāvi.

Tāpat pirmdienas vakarā glābēji devās uz Jelgavas novada Cenu pagastu, kur 30 metrus no krasta dīķa ledū bija ielūzis cilvēks. Uz ledus atradās makšķerēšanas piederumi. Ugunsdzēsēji izcēla bojāgājušo no ūdenstilpes un nodeva Valsts policijai.

Pēcpusdienā glābēji saņēma izsaukumu uz Madonas novada Kalsnavas pagastu, kur Aiviekstes upē bija ielūzuši divi brieži. Izmantojot glābšanas dēli, brieži tika izvilkti no ūdens, kuri vēlāk paši saviem spēkiem devās meža virzienā.

VUGD atgādina, ka ledus ūdenstilpēs šobrīd ir ļoti nevienmērīgs un plānākas vietās var ielūzt ne tikai cilvēki, bet arī dzīvnieki. Paaugstinoties gaisa temperatūrai, ledus biezums samazināsies un kļūs vēl bīstamāks.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 47 izsaukumus - deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 33 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst.22.17 VUGD saņēma informāciju, ka Vecajā Jūrmalas gatvē Rīgā divpadsmitstāvu dzīvojamās mājas astotā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas desmit kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 20 cilvēki, savukārt ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vēl 12 cilvēkus.

Dzīvoklī glābēji nedzirdēja skanam dūmu detektora brīdinošo skaņas signālu.Foto: Freepik; ilustratīvs