Ferdinandam 120. Aicina dāvināt malku bānīša tvaikam

Gulbenes-Alūksnes bānītis šogad septembrī svinēs vēsturiskās dzelzceļa līnijas 120. jubileju. Par godu tai ikviens jau no 20. aprīļa ir aicināts iesaistīties plaši pazīstamās tvaika lokomotīves “Ferdinands”,  jubilāra, apdāvināšanas akcijā “120 kubikmetri 120 gadu jubilejā”.

Kā stāsta Andris Biedriņš, SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” dibinātājs un līdzīpašnieks, bānītim malka garšo ļoti: “Lai aizbrauktu no Gulbenes līdz Alūksnei, vajadzīgi ir pieci kubikmetri malkas. Ja akcijas laikā izdotos savākt 120 kubikmetrus, braucienu reizes sanāktu gana daudz.” 

Protams, malkai mūsdienās ir liela vērtība, tādēļ dāvināt vari tik, cik pašam rocība ļauj – klēpi, maisu vai pat kubikmetru. Malku iespējams ziedot, nogādājot Gulbenes, Alūksnes vai Stāmerienas stacijās, vēlams, gan iepriekš sazinoties. Bet ir ziedotāji, kas akcijā iesaistās radoši. “Pēdējais ziedojums pienāca pa pakomātu. Atnāca tāda liela kaste. Domājām, kas mums tur atsūtīts, taisām vaļā – tur iekšā malka. Tā kā viss notiek. Malka būs,” ar smaidu sejā stāsta Biedriņš.

“Ferdinandam” vislabāk “garšo” labi izžāvēta malka – no lapukokiem vai skujukokiem, kas sagarināta 50-70 centimetru pagalēs. Ja nu gadās kāda mitrāka pagale, arī tā nav bēda, jo visi ziedojumi tiks uzskaitīti un noglabāti šķūnītī. 

Akcijas sākumā lielāko interesi izrādījuši vietējie. “Patīk, kā attīstās stacijas kvartāls. Gribas, lai tas bānītis turpina kursēt vēl vismaz 120 gadus. Tāpēc arī izvēlējāmies noziedot vienu apaļu kubikmetru malkas,” sniedzot dāvinājumu, teic Ģirts Augulis, akcijas dalībnieks. 

Visiem, neatkarīgi no dāvinājuma apjoma, Bānīša svētkos septembrī tiks izteikta īpaša pateicība. “Katrs ziedotājs, kas dāvina, neatkarīgi no tā, vienu pagali vai kravu malkas, saņems īpašo 120.jubilejas piespraudīti. Savukārt lielākos malkas dāvinātājus aicināsim uz izbraucienu pēc bānīša svētkiem. Ar īpašo tvaika lokomotīves “Ferdinands” vilkto vilcienu, lai pateiktos šiem dāsnākajiem dāvinātājiem,” Raitis Melders, Gulbenes-Alūksnes bānīša pārvadājuma daļas vadītājs. 

Akcijas mērķis ir atbalstīt Bānīti jubilejas gadā, izjust dāvināšanas un līdzdarbošanās prieku, bet galvenais – lai tvaiks pietiktu ne tikai svilpienam, bet arī daudziem jaukiem tvaika vilciena braucieniem šajā gadā!

Plašāku informāciju par piedalīšanos akcijā meklējiet mājas lapās “banitis.lv”, kā arī Gulbenes un Alūksnes novadu mājas lapās un sociālo mediju kontos. 


Foto: SIA "Gulbenes-Alūksnes bānītis"