Cūkmens meklē vainīgo. Mežā nesaskaņotas “vides instalācijas”

Sociālajā medijā “Facebook” uzmanība tika pievērsta kādām radošām konstrukcijām pie “Latvijas valsts mežu” apsaimniekota ezera. Tas nav ticis saskaņots ar “Latvijas valsts mežiem”.

14 tūkstošus skatījumu ieguvis Latvijā populārākā dabas drauga Cūkmena profilā ievietotais video, kur redzamas dažādas konstrukcijas, veidotas no dažādiem dabas materiāliem, kā arī no plēves. Sākotnēji varētu tā šķist kā piesārņojuma problēma, tomēr, kā skaidro “Latvijas valsts mežu” pārstāvis Jānis Zitāns, tā tas gluži nav. “Runa ir par mērogu – ja tas ir vienas ģimenes ietvaros, pāris cilvēku apjomā, tad saskanošana nav nepieciešama, var brīvi izmantot pieejamās “Latvijas valsts mežu” atpūtas vietas, kas ir speciāli šādam nolūkam ierīkotas. Tajā brīdī, ja tie ir publiski pasākumi, ja tiek plānotas aktivitātes, kas kaut kādā veidā var vidi ietekmēt, ir jāssaskaņo, arī tur, kur cilvēku skaits ir lielāks. Un pēc sevis šādas vietas ir jāsakopj. Vieta jāatstāj tieši tāda pati, kā bija pirms tam.”

“Latvijas valsts mežu” pārstāvis atgādina, ka mežā aicināts ir ikviens, taču jāņem vērā, ka publiskus pasākumus vai nakšņošanu mežā, kuros dalībnieku skaits pārsniedz 50 personas, jāsaskaņo ar “Latvijas valsts mežiem”. 


Foto: ekrānuzņēmums no video