Ogrē atklāj podkāstu studiju jauniešiem

Podkāsts kā mediju žanrs arī Latvijā kļūst arvien populārāks. Tas paredz regulāru audio ierakstu veidošanu un iespēju lietotājam to klausīties sev ērtā laikā dažādās mediju platformās. Ogrē jaunieši lēmuši savu viedokli plašāk paust viņiem tuvā žanrā – veidojot podkāstus. Lai to realizētu, izveidojuši studiju, kurā ierakstītas jau pirmās sarunas. 

Renārs Robežnieks ir viens no jauniešiem, kurš sadarbībā ar Ogres novada jauniešu domi, apņēmies līdzdarboties raidierakstu jeb podkāstu izveidē. Viņš atbild par tehnisko daļu. Kā pats norāda, ir interesanti, bet bez ķibelēm neiztikt. “Es pats mājās esmu nedaudz kaut ko ar telefonu mēģinājis, bet ar šādām lielām kamerām, mikrofoniem un tumbiņām… tas man jauns ir.”

Jaunieši apņēmušies reizi mēnesī veidot sarunas ar kādu viņu izraudzītu viesi par, viņuprāt, aktuālām tēmām. Ogres novada Jauniešu domes Ogres filiāles vadītāja Kate Vaivode: “Mēs gribējām pastāstīt vairāk par jauniešu aktualitātēm, kas notiek ar Ogres jauniešiem Ogres novadā. Tā nu tā ideja tapa. Beidzot mēs esam šeit, savā telpā, ar savu aparatūru, savu tehniku. Raudzīsim, ko varam darīt, lai jaunieši Ogrē uzzinātu arī no mūsu skata punkta, kas notiek mūsu dzīvēs.”

Pirmās sarunas podkāsta studijā aizvadītas ar Ogres novada mēru un jaunatnes darbiniekiem. Jaunieši cer, ka šādā veidā viņi spēs uzrunāt tieši savus vienaudžus un aktualizēt sev svarīgos jautājumus. Vaivode: “Podkāstu varinats, domāju, ir daudz veiksmīgāks – to var klausīties jebkur, esot mājās, esot uz ielas, esot sporta treniņā. Galu galā tā ir tāda universāla lieta, ko var darīt jebkurā sev ērtā brīdi, tāpēc tas būs ļoti veiksmīgs veids, kā sasniegt jauniešus.” 

Kate Vaivode stāsta, ka podkāsts ir veids, kā jaunieši var atgādināt par sevi un lauzt stereotipus par tiem. “Tas būs tikai vēl viens veids, kā par sevi atgādināt un parādīt, ka mēs esam joprojām pulsējoši, dzīvi, darām lielas lietas.”

Ogres novada galvenā jaunatnes lietu speciāliste Dace Veiliņa: “Principā jaunieši paši veidos visu saturu. Ja viņiem būs nepieciešams kāds atbalsts, tad, protams, darbinieki, kas strādā jauniešu mājā vai ir kā jaunatnes komanda, nāks palīgā.”

Tāpat jaunieši arī stāsta, ka gan studijas izveide, gan darbs pie podkāstu veidošanas viņus ir satuvinājis, tieši tāds ir arī viņu mērķis nākotnē – arvien plašāk veicināt jauniešu līdzdarbošanos un iesaisti. Vaivode: “Mēs laikam gribam vienkārši pastāstīt, sakonektēties ar jauniešiem vēl vairāk. Noteikti nodot ziņu, ka Ogrē ir šausmīgi daudz ko darīt. Patiešām iespēju ir šitik daudz. Būtībā visiem jauniešiem ar dažādām interesēm te ir, ko meklēt. Ne tikai Ogres pilsētā, bet pagastos ir tiešām daudz iespēju.”

Ogres jauniešu veidotie podkāsti klausāmi “Spotify” un “Youtube” platformās. 


#SIF_MAF2023