Cēsīs tapusi izrāde pirmskolas vecuma bērniem

Cēsu Mazajā teātrī tapusi jauna izrāde mazajiem skatītājiem. Caur kustībām, skaņām un mūziku tā atklāj cilvēku emocijas dažādos gadalaikos. Izrādes režisore ir Liene Šmukste, kura turpina pievērsties sajūtu teātrim. 

Izrāde “Gadalaiki” Cēsu Mazajā teātrī paredzēta bērniem no trīs līdz sešu gadu vecumam. Tā veidota kā sava veida rotaļa ar kustību un skaņu elementiem, atklājot stāstu teju vai bez vārdiem. Aktrise Ilze Bloka: “Mēs pat neiedalāmies – meitenes vai zēni. Esam spilgtas un dažādas emocijas, līdzīgi kā gadalaiki, mēs esam daudzaptverošas emocijas un sajūtas.”

Izrādes režisore Liene Šmukste Cēsu Mazajā teātri jau radījusi sajūtu izrādi bērniem no sešu mēnešu vecuma. Viņasprāt, veidojot iestudējumus bērniem, svarīgi runāt par vienkāršam lietām – bērniem viegli uztveramā veidā. 

Izrādes tēli līdzdarboties aicina arī mazos skatītājus. Divu meiteņu mamma atklāj, ka viņas bērniem šis iestudējumus bijis ļoti viegli uztverams. 

Šī iestudējuma pamatā nav kāds literārs darbs, bet gan izrādes radošā kolektīva pašu veidots stāsts par gadalaikiem un cilvēku emocijām tajos.