Brīdina par stiprām lietusgāzēm un pērkona negaisu tuvākajās stundās valsts dienvidos

Tuvākajās stundās galvenokārt valsts dienvidu daļā gaidāms pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Šodien laika posmā no plkst.15 līdz 18 vietām, galvenokārt valsts dienvidu daļā, gaidāms pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm un krasām vēja brāzmām līdz 15 metriem sekundē. Negaisa laikā iespējama arī krusa.

Ņemot vērā minēto, izsludināts dzeltenais brīdinājums, kas paredz, ka cilvēkiem jābūt īpaši piesardzīgiem vietās, kas sevišķi pakļautas pērkona negaisu ietekmei, piemēram, mežos, atklātās teritorijās. Nolauzti koku zari, nefiksēti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu. Iespējama lokālu zemāko teritoriju applūšana. Braukšanas apstākļus uz ceļa var apgrūtināt pasliktināta redzamība un akvaplanēšana.Āra aktivitātes var tikt traucētas. Ja vien iespējams, jāmeklē patvērums slēgtās telpās.

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.


Foto: Freepik; ilustratīvs