“Bēbīšu skola” – palīgs jaunajiem vecākiem

Mazais Emīls ir viens no bēbīšu skolas jaunākajiem skolniekiem, kurš to apmeklē kopā ar savu māmiņu Leldi. Šī skoliņa darbojas Valmieras pirmsskolas izglītības iestādē “Kārliena”, kur mazulim norit nodarbības kopā ar mammu vai tēti. Tā veicina bērnam vispusīgu attīstību, arī jaunajiem vecākiem ir atbalsts pēc bērniņa piedzimšanas. PII “Kārliena” Interešu izglītības pedagoģe Lāsma Homka: “Iepriekšējā mācību gadā nāca arī tēti, ja māmiņas nevarēja. Tas ir ļoti jauki, tas, ko es ievēroju, it sevišķi bērniem – puišiem – ļoti patīk tie tēti un ar viņiem rotaļāties. Lai tēti nebaidās, ka viņi nemacēs dziedāt vai kaut ko darīt, visu viņi māk, visu viņi prot un visur viņi darbojas kopā ar bērniem, tas ir tikai apsveicami!” 

“Bēbīšu skolas” apmeklētājas Iveta un Lelde: “Mēs esam ļoti draudzīgas, ļoti pieņemam jaunus cilvēkus, nāciet! Šeit ir interesanti kopā pavadīt laiku!”

Rotaļnodarbības tiek pavadītas klausoties mūziku, dziedot, dejojot, kā arī darbojoties ar attīstošiem priekšmetiem un piedaloties radošās aktivitātēs. Homka: “Mēs mācāmies dalīties ar mantām, sākumā varbūt mainīties, jo – kāpēc man ir savs grabulis tev jādod, tad dod tu man savu! Tātad – mēs tā sākam. Otrs ļoti liels svarīgs faktors arī pašām māmiņām – viņas savstarpēji var pārrunāt savus jautājumus, ko varbūt ikdienā, mājās esot vienai pašai kopā ar bērniņu, neizdodas saprast.”

Bēbīšu skolā bērni cits citu labāk iepazīst, savukārt vecākiem tā ir iespēja dalīties pieredzē, tādējādi gatavojoties adaptācijai jaunajos apstākļos – bērnudārza apmeklēšanai. Svarīgi, ka vecākiem tiek sniegts arī psiholoģiskais atbalsts. Homka: “Mēs pārrunājam visus jautājumus, ko vecāki uzdod. Es iedrošinu viņus runāt, mēs vienkārši dalāmies pieredzē, es dalos arī no savas pieredzes, kā es esmu sapratusi, bet bērni ir ļoti individuāli – tāpat kā vecāki. Vecāki ļoti uztraucas un pārdzīvo par savu bērniņu, ja kaut kas nav tā, bet patiesībā tā nemaz nav, jo katrs mēs esam individuāli un katrs bērniņš attīstās citādāk.” 

Bēbīšu skola ir arī iespēja vecākiem pabūt ārpus mājas un atbrīvoties no ikdienas pienākumiem. “Bēbīšu skolas” apmeklētājas Iveta un Lelde: “Bieži vien ir grūti atrast to iemeslu, kāpēc to darīt, tad šī ir lieliska iespēja, un es ceru, ka bērnam šī ir investīcija viņa bērnudārza gaitām, ka viņa pieradīs, ka ir citi bērni apkārt, un tad, cerams, ka būs vieglāk.”

Bēbīšu skolas, tajā skaitā Muzikālās mazuļu skolas, nodarbību apmeklējums Valmieras novadā deklarētiem iedzīvotājiem ir bez maksas.Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".


#SIF_MAF2023