Basketbolists Gunārs Grīnvalds uzaicināts spēlēt Madrides “Real” klubā

Spānijas labākajam basketbola klubam Madrides “Real” pievienojies 13 gadus vecs latviešu basketbolists Gunārs Grīnvalds. Pagaidām ir pāragri spriest, vai basketbolists sasniegs tādu līmeni kā Kristaps Porziņģis, bet sportistam būs iespēja pilnveidoties pasaules līmeņa sporta organizācijā.

188 centimetrus garais basketbolists tieši šodien ielidoja Madridē kopā ar savu tēvu, lai sāktu basketbolista gaitas Madrides “Real” sistēmā un mācītos vietējā skolā. Gunārs ir vien trešais latvietis, kurš sāks gaitas “Real” sistēmā. “Viņu ielika trenēties kopā ar viņa gada čaļiem “Real” sistēmā, redzēja, ka tehnika ir tādā līmenī, ka viņš var iekļauties un spēlēt, ka viņam ir potenciāls, to jau novērtē arī vecāki, topklubi novērtē, kāds potenciāls, kādi vecāki, vesels faktoru kopums,” saka Raivis Ušackis, basketbola aģents.

Tieši vecāku faktors Gunāra attīstībā ir bijis īpaši nozīmīgs, Spānija jau bija jaunā puiša mērķis, jo cītīgi tikusi apgūta arī šīs valsts valoda. Ģimene ir iecerējusi varbūt kādreiz arī pārcelties uz dzīvi Spānijā, stāsta basketbolista aģents. “Visi, kas mums ir top spēlētāji, lielākā daļa, visur ir iesaistītas ģimenes, arī šajā gadījumā ģimene bijusi ļoti iesaistīta, nevis tā, ka jākļūst par labāko spēlētāju, bet savu dēlu atbalsta, par viņu bija interese no vairākiem klubiem, bija arī Barselonas skauts atbraucis,” pauž Raivis Ušackis, basketbola aģents.

Gunāra treneris basketbola skolā Rīga Juris Vasiļjevs ar jauno basketbolistu strādāja ne tikai komandas treniņos, bet arī individuāli. Speciālists savu audzēkni ReTV Ziņām raksturo kā attapīgu, tehnisku, galvenais - komunikablu. “Komunikabls, vienmēr atrodas uzmanības centrā, viņš tāds skaļš labā nozīmē. Nometnē brīvajā laikā vienmēr bija ar bumbu zālē vai pie pingponga galda, likās, ka viņš nekad nepiekūst. Vairākus gadus zinājām, ka viņš ir talantīgs, zinājām, kāds mums ir mērķis, gribējās uz Spāniju. Viņš mācījās spāņu valodu - mērķis bija nosprausts. Tas, ka tas ir Madrides “Real”, tas bija patīkams pārsteigums,” saka Juris Vasiļjevs, “BS Rīga” basketbola treneris.

Arī viņa bijušais komandas biedrs Markuss Kruskops, kurš četrus gadus plecu pie pleca spēlēja ar Gunāru, atzīmē viņa cīņassparu. “Ļoti izpalīdzīgs daudziem, viņš vienmēr bija priecīgs, nebija nekādu problēmu ar pārējiem. Laukumā viņš bija mērķtiecīgs, laukumā ļoti labi cīnījās, klausīja treneri, kā arī komandas biedrus, kad vajadzēja kādu palīdzību.”

Tiesa gan - pašlaik ir pāragri spriest, kā attīstīsies 13 gadus vecā basketbolista karjera, jo tuvākajā laikā varēs tikai saprast, kā viņš viens pats, dzīvojot Spānijā, spēs noturēties arī psiholoģiski, atrodoties teju trīs tūkstošu kilometru attālumā no mājām. “Abas puses atstāj iespēju atkāpties, jo nezinām, kā ģimenei ies, kā puikam ies, varbūt pēc diviem mēnešiem grib mājās braukt, tādi gadījumi arī bijuši. Tādi, kas pēc diviem gadiem atbrauc un beidz karjeru, nospēlē jauniešu izlasē un pasaka, ka negrib turpināt basketbolu. Pilno paketi nodrošināt, lai varētu trenēties, vecākiem līdz 18 gadiem jāmaksā. Šinī gadījumā, kas attiecas uz sportu un skolu, viss ir nodrošināts,” pauž Raivis Ušackis, basketbola aģents.

Jautājums - doties prom spēlēt uz ārzemēm, vai palikt tepat Latvijā, ir jāizsver ģimenē, stāsta basketbolista aģents. Vecāki un jaunais talants Gunārs Grīnvalds intervijām šobrīd nepiekrīt - ģimene šobrīd nevēlas ažiotāžu, bet vēlas iekarot savu vietu pasaules sporta dzīvē.


Foto: PRIME_Athlete, Twitter