Atklāta Rēzeknes novada pašvaldības grupu māja "Pilcene"

Durvis vērusi Rēzeknes novada pašvaldības Sociālā dienesta struktūrvienība grupu māja "Pilcene", aģentūra LETA uzzināja Rēzeknes novada pašvaldībā.

Projekts realizēts Latgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāna izpildes gaitā. Grupu mājā "Pilcene" varēs dzīvot personas ar garīga rakstura traucējumiem. Paredzēts, ka pakalpojumu vienlaicīgi varēs izmantot astoņas personas. Pirmie klienti grupu mājā apmetīsies jūnijā.

Projekta mērķis bija izveidot sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšanas infrastruktūru pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem Rēzeknes novada teritorijā. Grupu māja atrodas "Rēzeknes novada sociālās aprūpes centrs" struktūrvienības "Pilcene" teritorijā. Projekta gaitā tika pārbūvēta pašvaldības vienstāva ēka par grupu dzīvokļa māju.

Telpas ir aprīkotas ar nepieciešamo aprīkojumu, lai kvalificēti speciālisti klientiem spētu sniegt pilnvērtīgu pakalpojumu. Šis ir jau septītais grupu dzīvoklis Latgales reģionā, kas veiksmīgi ir sācis savu darbību un sniegs klientiem pakalpojumu, kas spēs atvieglot viņu tuvinieku ikdienas dzīvi.

Izveidotie pakalpojumi sniedz iespēju nodrošināt sociālo pakalpojumu sniegšanu personām ar garīga rakstura traucējumiem, kuri ir izvērtēti un saņēmuši sociālās rehabilitācijas plānu Latgales plānošanas reģiona īstenotajā projektā "Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā".