Atklāj dzelzceļa reisu Viļņa - Rīga - Viļņa

Lietuvu un Latviju atkal savieno dzelzceļa pasažieru pārvadājumi - šodien no Viļņas Rīgā ieradās pirmais vilciena reiss un turpmāk tas uz Rīgu un atpakaļ Viļņu kursēs katru dienu. Biļete vienā virzienā maksā 24 eiro un visi šonedēļ paredzētie reisi jau izpārdoti. 

No šodienas katru dienu plkst.6.30 vilciens no Lietuvas galvaspilsētas Viļņas uzsāks braucienu uz Rīgu, kur ieradīsies četras stundas vēlāk. Atpakaļ no Rīgas uz Vilņu “Lietuvas Dzelzceļa” organizētais vilciens dosies plkst.15.30. Neskaitot Rīgu, Latvijas teritorijā apstāšanās vieta ir arī Jelgavā, bet Lietuvā - Jonišķos, Šauļos, Kaišadorē un Viļņā. Reisu izpilda Polijā ražots dīzeļvilciens ar vairāk nekā 300 pasažieru vietām.

Vilciena maršruts simboliski savieno Rīgu un Viļņu - divas no trim Baltijas valstu galvaspilsētām, kas pirms 33 gadiem atguva neatkarību. Uz perona Rīgā pirmo atjaunoto vilciena reisu sagaidīja viens no Atmodas laika redzamajām personībām Romualds Ražuks: “Es atbraucu no Jūrmalas, stāvēju un gaidīju. Tas ir ļoti liels notikums mūsu sadarbībā, pateicoties arī Lietuvas Seima deputātiem, kas arī aktīvi darbojās, lai tas notiktu. Es dzirdēju pārmetumus, kāpēc ne “Latvijas Dzelzceļš”, bet “Lietuvos Geležinkeliai” - kāda starpība, priecāsimies par katru saiti, kas izveidota starp mūsu valstīm un mūsu tautām. Tas ir liels notikums.”

Marijus Skodis, Lietuvas Satiksmes ministrs cer, ka tuvākajā laikā Latvija varētu izveidot identisku reisu uz Viļņu, kad vilciens no Rīgas izbrauktu agri no rīta: “Es ceru, ka šo reisu mēs varētu pagarināt līdz pat Tallinai, tāpat atjaunot dzelzceļa savienojumu starp Viļņu un Daugavpili. Ir jāpaveic daudz, bet esmu priecīgs, ka esam uzsākuši šo projektu krietni pirms “Rail Baltica” trases atklāšanas”.

Pirmajā atjaunotajā reisā no Viļņas uz Rīgu atbrauca ne tikai Lietuvas tūristi, valdības pārstāvji, bet arī latvieši. Gatis Gavriļenko, pirmā reisa Viļņa - Rīga pasažieris un dzelzceļa entuziasts atzīst: “Ļoti labi, ļoti ērti. Šorīt speciāli aizbraucu uz Viļņu, lai atbrauktu ar pirmo reisu uz šejieni. Esmu dzelzceļa entuziasts. Izbaudīju. Secinājums, ka mūsu dzelzceļa sliedes ir krietni labākas nekā Lietuvā, kad iebrauc Latvijā - vairs nav šupošanās, tiek uzņemts ātrums. Komforts ir ļoti labs, nevar sūdzēties. Apkalpo, atnāk, tad var pasūtīt kaut ko apēst, dabūt dzērienu”.

Pirmā reisa Viļņa - Rīga pasažieris Kārlis Kotrels ReTV stāsta, ka iespaidi par pirmo braucienu ir ļoti labi, esot ātrāks par autobusu. Kad kaut kad vajadzēs doties uz Viļņu, tad atkal braukšot. No servisa puses mums izstāsta, ka iedotas divas ūdens pudeles bez maksas un arī kaudze ar konfektēm “Gotiņa”. Kopumā - esot ļoti labs pirmais iespaids.

Cits pirmā reisa Viļņa - Rīga pasažieris Ernests Pakalns uz jautājumu par biļešu iegādi atbildēja, ka viņa draugs esot nopircis biļetes, tādēļ nezinot neko vairāk, kā tikai, ka citiem esot bijis grūtības iegādāties pirmās biļetes, jo tās ātri esot izpirktas.

Līdz šim Rīgu un Viļņu savienoja vairāki aviosatiksmes un autobusu satiksmes reisi dienā. Tagad publiskā transporta piedāvājumu papildina dzelzceļa satiksmes iespēja. 

Dzelzceļa pasažieru satiksmes reiss starp Rīgu un Viļņu pasažieriem nebija pieejams kopš “Covid-19” pandēmijas sākuma 2020.gada martā. Toreiz četras reizes nedēļā Viļņu un Rīgu savienoja Ukrainas dzelzceļa organizētais maršruts no Kijivas. Krievijas uzsāktā kara dēļ pret Ukrainu reiss nav atjaunots.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023