Atgriežoties no Anglijas, piepilda savu sapni

Pēc gandrīz desmit Anglijā pavadītajiem gadiem, atgriežoties Latvijā, cēsniecei Sandai Bogomazovai ir izdevies piepildīt savu sapni – kļūt par fotogrāfi. “Sākumā devos uz Īriju, vienkārši pie brāļa ciemos, padzīvoties uz nedēļu. Brāļa sieva teica – varbūt aiznes savu CV uz restorānu, kur viņa strādā. Es domāju, labi, pamēģināšu pa vasaru pastrādāt. Tā tas viss iesākās, nostrādāju sešus mēnešus Īrijā, pēc tam devos uz Angliju.”

Lēmums par atgriešanos tika pieņemts, domājot par to, lai meita ietu bērnudārzā un arī mācītos Latvijā. “Mēs vēlējāmies, lai mūsu meitiņa mācās Latvijā, kultūra saistīja, Latvija tomēr sirdij tuvāka. Latvijā mums ir tāds plašums, pieejamāka daba. Anglijā mēs dzīvojām ļoti mazā mājiņā, maziņš dārziņš, kaimiņš viens pie otra, aiz loga ķieģeļa siena, atbraucot uz Latviju, ir lauki, jūra, ezeri, viss ir tuvumā, Anglijā mums bija jābrauc ļoti ilgi, lai uz jūru aizbrauktu, tā visa pietrūka.”

Atgriežoties, protams, bija jādomā, ar ko nodarboties, bet, esot Anglijā, Sandai jau bija iecere par fotografēšanu un savu fotostudiju, tāpēc viņa nolēma pieteikties uzņēmējdarbības projektu konkursam, kas paredzēja finansiālu atbalstu reemigrantiem uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstīšanai. “Man brālis pieteicās iepriekš, pirmajā gadā, kad tas bija. Tad es nolēmu, ka arī varētu, mēs atgriezāmies, tad tieši tika izsludināts otrs konkurss. Es vienkārši izdomāju, ka rakstīšu biznesa plānu. Iesniedzu ar tādu domu, ka es tiešām varētu uzvarēt un tā arī notika. Mans sapnis visu laiku, esot Anglijā, bija, ka man būs sava studija, es visu laiku par to sapņoju. Man viss tā salikās, ka es varēju iegādāties visu studijai nepieciešamo – gaismas, atstarotājus, jaunas divas fotokameras, iekārtojumu, mēbeles.”

Tagad Sanda par darba trūkumu nesūdzas, tās ir dažādas fotosesijas, bērnu pasākumi, kāzas, bet Sanda ir atradusi arī savu nišu – fotosesijas sievietēm. “Galvenais man ir sadarboties ar sievietēm, sievietēm uzņēmējām, kurām varu palīdzēt attīstīt viņu uzņēmumu, veidot soctīkliem, sāku filmēt arī videorullīšus.”

“Tā nav tikai vienkārša fotogrāfija, tas ir kā pie psihologa – sieviete skatās uz sevi no citas puses, sievietes redz, ka viņas ir skaistas,” par savu pieredzi Sandas fotosesijās stāsta cēsniece Natālija Ruduka. “Kad viņa mani nobildēja, es tā skatos uz savu bildi, tiešām – kā modele! Viņa dod sievietēm ne tikai skaistus foto, bet viņa dod sajūtu, ka tu esi skaista!”

Sanda stāsta, ka tas arī viņai dod gandarījumu, ka sievietes pēc fotosesijas jūtas pacilātas un viņām ir celta pašapziņa.

Sanda vērtē, ka šis atgriešanās atbalsts ir bijis ļoti būtisks, ir tik tiešām palīdzējis īstenot iecerēto. “Ja tu par kaut ko ļoti sapņo, ļoti vēlies, tad tas arī piepildās!”

Arī šopavasar piecos Vidzemes reģiona novados būs pieejams atbalsts reemigrantiem uzņēmējdarbības uzsākšanai, mājupbraucējiem savas biznesa idejas ir jāpiesaka pašvaldību rīkotajos konkursos.