Atgādina par drošību pirms Ziemassvētkiem

Sveču iedegšana un elektrisko spuldzīšu virtenes – nepieciešams padomāt arī par ugunsdrošību. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), sākoties Adventa laikam, visā Latvijā rīko paraugdemonstrējumus, lai ikvienam ļautu pārliecināties, cik ātri var izcelties ugunsgrēks, piemēram, no nepieskatītām svecēm Adventa vainagā.

Jānis Vējš, VUGD KRB Saldus daļas vada komandiera vietnieks, mudina, it īpaši šajā sarežģītajā laikā, kad daudzi darbus veic attālināti un bērni paliek mājās, vainagus novietot bērniem un mājdzīvniekiem nepieejamās vietās.

Kā jau zināms, no šī gada 1. janvāra katrā mājoklī jābūt atrodamam pirmajam, kas palīdzēs novērst uguns nelaimi - dūmu detektoram, bet privātmājās arī ugunsdzēšamajam aparātam.

Ja uguns pamanīta laikus, tad to izdosies nodzēst arī ar speciāliem ugunsdzēsības pārklājiem, kas pieejami teju ikvienā saimniecības preču veikalā. Jānis Vējš uzsver, ka nedrīkst krist panikā, kad pamanīts ugunsgrēks. Jāmēģina sākotnēji to nodzēst pašu spēkiem, - ja ir paklājs vai ugunsdzēšamais aparāts. Viņš pauž, ka, ja tas izdodas nesekmīgi, nekavējoties jāzvana uz 112.

Statistikā joprojām parādās Ziemassvētku gaidīšanas laika izraisīti ugunsgrēki, lai arī par to tiek runāts gadu no gada. Arī šis gads ugunsdzēsējiem iesākās ar sveces izraisīta ugunsgrēka dzēšanu Talsu novadā.

Anete Strazdiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore, stāsta, ka, ja nav dūmu detektora, telpa pamazām pildās ar dūmiem – tas esot viens no galvenajiem bojā ejas iemesliem ugunsgrēkos. Tas ir, saindēšanās ar dūmiem un bīstamajām gāzēs, sadegot vainagam, jebkuram citam sadzīves priekšmetam.

Pērn ugunsdzēsēji glābēji Latvijā dzēsa 19 ugunsgrēkus, kuri, visticamāk, izcēlās vainagā vai Ziemassvētku eglītē ievietotas degošas sveces dēļ. Vēl gadu iepriekš – 26, bet šogad līdz novembra sākumam reģistrēti jau 17 šādi ugunsgrēki.