Ar sirdsdziesmu pret vētru. Dobelē koncerts vētrā cietušo mājsaimniecību atbalstam

Kopš brīža, kad vētra un lielgraudu krusa Dobeles novadā dažās minūtēs simtiem ēku atstāja bez jumtiem un logiem, nopostīja sējumu, dārzus un siltumnīcas, pagājušas divas nedēļas. Savu atbalstu sniedz gan valsts, gan pašvaldība, tomēr vajadzību ir daudz vairāk, tāpēc vakar Dobelē izskanēja labdarības koncerts “Ar sirdsdziesmu pret vētru”.

Neraugoties uz svelmi, simtiem cilvēku no tuvākas un tālākas apkaimes vakar pulcējās labdarības koncertā “Ar sirdsdziesmu pret vētru”, lai naudā vai graudā atbalstītu vētrā cietušos Dobeles novadā.

Ideja par labdarības koncertu radusies mūziķes Aijas Eidintas ģimenē, kura neesot varējusi vienkārši noraudzīties uz izpostītajām saimniecībām. Viņa stāsta: “Esot kopā ar savu ģimeni un vienkāršā latviešu saimē svinot Madaras, mēs runājām, man puika teica: “Mamm, tu nevari uztaisīt tādu koncertu cilvēkiem, kam vairs nekā nav?””

Lai gan mūziķiem nedēļas nogales īsajā Latvijas vasarā ir ļoti aizņemtas, atteikumi praktiski neesot saņemti. Atbalstīt zemgaliešus grūtā brīdī atsteidzās 15 talantīgi un labi zināmi mūziķi un grupas. “Mēs varam tikai dziedāt, un tas ir jādara. Ja mēs kā mākslinieki varam dot mazu brīdi atveldzēties, varbūt aizmirsties uz minūti vai trim, tad tas ir mūsu pienākums. Ir jānāk kopā un jāpalīdz,” saka mūziķis Kaspars Markševics.

Trīs stundu garais koncerts paskrēja nemanot. Ik pa brīdim atgādinot arī biedrības “Tavi draugi” labdarības telefona numuru, uz kuru zvanot var vētrā cietušo palīdzībai ziedot 4.15 eiro. Biedrības “Tavi draugi” pārstāve Beāte Bēvalde: “Desmit gadus darbojamies Engurē, atbalstījām ģimenes Engurē, tad nāca Ukraina, bet dienā, kad sākās Dobele… Nu jau laikam nevienam vairs nav noslēpums, ka es esmu dzimusi Dobelē un augusi Aucē. Šī ir mana Zemgale. Mēs nevarējām stāvēt malā. Iebraucam visās mājās, kurās redzam, ka vēl kaut kas izdarīts, pajautājam, vai ir kas izdara. Ja nav, atrodam brīvprātīgos, iedodam instrumentus un izdarām visu, lai cilvēkam būtu vismaz jumts virs galvas.”

Koncerts ir izskanējis, bet, kā sola biedrība “Tavi draugi”, ziedojumu tālrunis seku novēršanai Dobeles novadā darbosies, līdz būs atjaunots pēdējais vētras izpostītais jumts.


#SIF_MAF2023