Apsardzes darbinieki Covid-19 laikā izjūt agresiju; daļa grasās iesniegt atlūgumus

Pēdējās nedēļas laikā, kopš valdības pieņemtiem stingrākiem ierobežojumiem, apsardzes darbinieki pie dažādiem veikaliem izjutuši lielu agresiju. Aicinot lietot sejas maskas, pārbaudot sertifikātus - ļoti bieži apsargi saskaras ar pārmetumiem, nācies arī saukt policiju. Daļa apsardzes darbinieku grasās iesniegt atlūgumus.

Tieši pēdējās nedēļas laikā, kad veikali strādā zaļajā jeb drošajā režīmā, palielinājusies agresija, tai skaitā draudi, ka izrēķināšanās ar drošības pārstāvjiem notiks pēc darba laika, ReTV Ziņām stāsta drošības profesionāļu asociācijā. “Atveroties “Lidl” veikalam, pirmajā vai otrajā dienā stāvot rindā, antivakseri izrādīja negāciju pret klientiem, kas stāvēja rindā, sāka konfliktēt ar apsardzi, kas noslēdzās ar kautiņu, ļoti aktuāli ir veikalā “Depo”, kur klienti ierodas neapmierināti ar nosacījumiem, izliekas nedzirdējuši drošības līdzekļus,” skaidro Mārtiņš Melnis, Drošības profesionāļu asociācijas valdes loceklis.

Drošības personāls ir pirmā fronte pirms ieiešanas veikalā. Apmeklētāji savas dusmas izpauž tieši uz viņiem. Īpaši asu reakciju izrāda cilvēki, kuri ir pret vakcināciju. Izkāpjot no saviem transportlīdzekļiem, viņi ar kameru rokā un bez maskām atklāti vēlas izraisīt konfliktus, tiekoties aci pret aci ar drošības pārstāvjiem un klientiem. “Ir informācija no biedriem, ka ne tikai apsardzes darbinieks, bet arī diezgan liela veikala apsardzes vadītājs vairs nespēja izturēt spriedzi, līdz ar to - raksta atlūgums un iet projām ir drošības personāls, ka tur ir cilvēki, kas uzskata, ka nevajag vakcinēties,” saka Mārtiņš Melnis.

Drošības profesionāļu asociācijā ir vakcinēti visi apsardzes darbinieki, kuriem šobrīd tiek traucēts veikt savus ikdienas darba pienākumos, cīnoties ar negatīvi noskaņotiem klientiem. “Ir gadījumi, kad izsaukta policija, jo cilvēks, kas atnācis, grib pierādīt savu taisnību un bieži vien dēļ tā saņem administratīvu sodu ir gatavs to uzņemties, lai pierādītu apsargam savu taisnību ir gadījumi, kad sākās grūstīšanās un iejaucas policija,” pauž Andris Andersons, Tirdzniecības tīkla drošības pārstāvis.

Vairāku veikalu apsardzes darbinieki izveidojuši komunikāciju ar tuvākajiem policijas iecirkņiem, lai konfliktu gadījumā izsauktu kārtības sargus, kuri ātri ierastos notikuma vietā. Tagad, kad gaidāmi vēl lielāki ierobežojumi, šīs nozares pārstāvji ir vēl lielākā neziņā par to agresijas vilni, kas varētu skart tieši viņus. 


Foto: Freepik