Aizvadot svētkus, Vidzemē 65 avārijas; visā valstī gandrīz 400

Šogad Ziemassvētki ceļu satiksmes negadījumu aspektā aizvadīti saspringti. Sniegs, putenis, netīrītie un slidenie ceļi sagādāja grūtības autovadītājiem. Aizvadītajās brīvdienās un šodien kopumā avāriju skaits tuvojas četriem simtiem.

Kravas mašīnas vadītājs Vitauts nespēja novaldīt savu spēkratu vakarnakt - pirms pusnakts un vēl trijos dienā viņš gaidīja, kad viņam atbrauks palīgā kāds, kurš izvilktu mašīnu ārā. “Sniga sniegs, neko nevar redzēt! Sāku bremzēt. Ātrums bija aptuveni 50-60 kilometri stundā; varbūt pat tik daudz nebija. Es ne pirmo reizi braucu pa šo trasi. Sniegs sniga lielām pārslām, es tikai no rīta ieraudzīju, kad kāds tīra ceļu. Naktī bija aptuveni 22.30, kad nokļuvu avārijā. Sniga un bija ļoti slidens,” atzīst Vitauts, kravas automašīnas autovadītājs.

Slidenu ceļu dēļ Vidzemes reģiona pārvaldes iecirknis brīvdienās pieķēruši vairākus jauniešus, kuri ar automašīnām veikuši mākslīgo sānslīdi. Kā uzsver policijas pārstāve Kristīne Boževniece, šie Ziemassvētki, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir ievērojami mierīgāki. “Ceļu satiksmes negadījumi kopumā Vidzemē šobrīd reģistrēti 65, konkrēti Valmierā - 12 pa svētkiem. Svētkus ņemot kopumā, transportlīdzekļu vadītāji vai nu apzināti, vai neapzināti, bet neievēro to, ka būs pastiprinājumi vispārējie. Ir reģistrēti pieci vadītāji, kuri pieķerti alkohola reibumā, vadot automašīnu,” pauž Kristīne Boževniece.

Lai pārliecinātos, ka arī pēc svētkiem autovadītāji nebrauc reibumā un ievēro ceļu satiksmes noteikumus, šodien valsts policija devās reidā. Pēc kāda laika policija pamana vēl vienu autovadītāju, kurš brauc nepiesprādzējies. Tā pat kā iepriekš apturētājam, arī šim šoferim tiek veikta alkohola pārbaude. 

Autovadītājs pie stūres ir skaidrā prātā. Kopā ar policijas ekipāžu aizbraucot uz vietu, kur jaunieši iecienījuši baudīt ziemas priekus, pamana, ka kāda automašīna veic mākslīgo sānslīdi.

Pie stūres sēdēja meitene, kura vēl nav ieguvusi autovadītāja tiesības, bet blakus sēdēja tētis, tātad - atbildību uzņemas persona, kuram ir autovadītāja apliecība. Policija neizraksta sodu par agresīvu braukšanu, bet gan, pārbaudot riepu protektorus, tiek konstatēts, ka nevienai riepai nav atļautie četri milimetri, bet gan trīs. Tiek izrakstīts 55 eiro sods.

Kopumā visā valstī konstatētas gandrīz četri simti avāriju, tajās cietis 41 cilvēks. Pie stūres sēdušies alkohola reibumā un narkotisko vielu ietekmē 45 cilvēki.