Aicina karstajā laikā būt uzmanīgiem ar pārtiku

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina patērētājus karstajā laikā būt uzmanīgiem ar iegādāto pārtiku, aģentūru LETA informēja dienestā.

Īpašu uzmanību PVD aicina pievērst produktu uzglabāšanas apstākļiem, tostarp temperatūrai, produktu saderībai un produktu derīguma termiņiem. Tāpat produktu uzglabāšanai jāpievērš uzmanība ielu tirdzniecības vietās dažādu masu pasākumu norises laikā.

Dienesta pārstāvji patērētājus aicina iegādāties pārtiku tikai drošās tirdzniecības vietās, kā arī nelietot uzturā nezināmas izcelsmes pārtiku. Iepērkoties, iedzīvotāji aicināti arī uzdot papildu jautājumus tirgotājiem, lai precizētu produkta izcelsmi un pārliecinātos par tā svaigumu.

PVD atgādina, ka augsta riska pārtiku, tostarp gaļas, zivju un piena produktus, kūkas ar krēma pildījumu, pudiņus, saldējumu un citus, jāuzglabā tikai un vienīgi temperatūrā, kādu ražotājs norādījis uz preces iepakojuma. Turklāt atgriežoties mājās iegādātie produkti nekavējoties jāievieto ledusskapī, produktus, piemēram, gaļu, zivis, olas uzglabājot un apstrādājot atsevišķi no citiem pārtikas produktiem.

Arī pārtiku, kas pirms lietošanas uzturā netiek termiski apstrādāta, piemēram, jauktie salāti, aukstās uzkodas, saldie ēdieni un konditorejas izstrādājumi ar krēmu, nedrīkst uzglabāt ilgstoši istabas temperatūrā, bet dārzeņus un augļus, pirms lietošanas uzturā, ir jānomazgā.

PVD aicina patērētājus pēc iepirkšanās saglabāt pirkuma čeku līdz produkta patērēšanas brīdim, lai gadījumā, ja tiek konstatēts, ka iegādātais pārtikas produkts nav kvalitatīvs vai tam ir beidzies derīguma termiņš, pircējs varētu veikalā apmainīt bojāto preci pret kvalitatīvu vai saņemt atpakaļ samaksāto naudu.

Tāpat par konstatēto var informēt sava reģiona PVD pārvaldi vai izklāstīt sūdzību, zvanot uz PVD uzticības tālruni, automātisko atbildētāju - 67027402.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Foto: Freepik