Vīru tests. Cēsīs labdarības pasākums

Vīriešu veselības mēnesis ir bijis piepildīts ar dažādiem pasākumiem, kuros aktualizēja rūpes par vīriešu fiziskās un garīgās labsajūtas veicināšanu. Pasākuma organizatore un “Royal Dandy Barber Shop” īpašniece Sigita Norvele vīriešu mēneša laikā pabijusi gan Rūjienas senioru mājā, gan Gatartas senioru namā. Viņa stāsta: “Esam uzbūruši svētkus šajos namos un paņēmuši līdzi daudz un dažādu sajūtu buķeti, katrā ziņā prieka buķeti!”

Cēsu “Fonoklubā” aizvadīts noslēguma labdarības pasākums, kura laikā mūziķis Edžus Ķaukulis vīriešu veselības mēneša tematikā iztaujāja sabiedrībā zināmus viesus. Tāpat vakara gaitā kluba telpas tika pārveidotas par barberšopu jeb vīriešu frizētavu. Norvele: “Mēs to noslēdzam Cēsīs, “Fonoklubā”, ar sarunām, pat varbūt tādām kutelīgām, ar joku, ar humoru, bet tā jau ir dzīve. Dzīve ir kā viens vesels joks!”

Pasākuma klātesošajiem bija iespēja tikties ar Latvijas basketbola izlases bijušo kapteini Jāni Blūmu, Smiltene novada pašvaldības mēru Edgaru Avotiņu, sportistu Arti Malkavu, urologu Mareku Vējiņu, kā arī “Vīrutests.lv” pārstāvi Helmutu Bēķi. 

Par kustību “Vīrutests.lv” stāsta pārstāvis Helmuts Bēķis: “Šo gadu laikā esam sapratuši to, ka tas vīru tests ir vīriešu veselības kustība. Kad es to sāku pirms septiņiem gadiem, es biju viens. Man likās, kā donhihots, tad brīdī arī sabiedrībā zināmi kungi, kas principā nedara neko īpašu, – aicina pievērst uzmanību savai veselībai. Mēs paliekam mazāk, pie ārstiem ejam mazāk, mēs esam tie titāna džeki, kam nekas nesāp. Principā mēs visādos citādākos veidos, radošos pievēršam uzmanību vīriešu veselībai!”

Pasākuma apmeklētājus aicināja ziedot “Movember Latvija” fondam, kas sniedz atbalstu sociāli mazaizsargātām personu grupām veselības aprūpes, izglītības un sociālajā jomā. Bēķis: “Mēs atklājām to, kad ir cilvēki pansionātos un dienas centros, kur pietrūkst bieži vien sadzīves elementārākās lietas, kā pampers, tualetes papīrs un tā tālāk, vai arī cilvēkam pašam un viņa kopējam.”

Paralēli norisinājās arī labdarības izsole, kurā par 130 eiro tika pārdots Arta Malkava Lekrings čempionu krekls. Norvele: “Iedomājies – no Cēsīm nav bijis šāda veida krekls bārberšopā, tagad tas iegūs jaunas mājas tepat, “Royal Dandy – Cēsis”, un es arī šo izsoles veikto naudiņu noziedošu labiem mērķiem!” 

Varens ziedojums vīriešu veselībai bija Jāņa Blūma krekls, kurš izsolē tika pārdots par 300 eiro. Novembris vienmēr būs vīriešu veselības mēnesis, taču ir būtiski atcerēties, ka rūpes par savu veselību nesākas ar mēneša pirmo datumu un nebeidzas ar pēdējo. Tai ir jābūt par ikdienas rutīnu un jāpievērš uzmanība visu gadu. Norvele: “Esat vīrieši ar mugurkaulu, esat veči, rūpējaties par savu veselību, neatliekat uz pēdējo mirkli!”Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".


#SIF_MAF2023