Vidzemes un Latgales jauniešiem iespēja pieteikties valsts aizsardzības dienestam Stāmerienā

Lai jauniešiem no Vidzemes un Latgales reģiona būtu iespēja dienēt tuvāk savai dzīvesvietai, to būs iespēja darīt arī Gulbenes novada Stāmerienā. Nākamajā gadā valsts aizsardzības dienests tiks īstenots arī Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljonā, kas ir viena no jaunākajām profesionālā dienesta vienībām Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS). 

Jau 1.jūlijā valsts aizsardzības dienestu uzsāks tie jaunieši, kas tam pieteicās brīvprātīgi. Vēlmi izrādīja 488 jaunieši. Līdz 15.jūlijam var pieteikties dienesta otrajam iesaukumam no nākamā gada janvāra, Vidzemes un Latgales jaunieši aicināt izmantot iespēju dienēt tuvāk mājām, piesakoties dienestam Stāmerienā. Zemessardzes 25. Kaujas atbalsta bataljona komandieris, pulkvežleitnants Raivo Jaunslavietis: “25.kaujas atbalsta bataljons ir viens no jaunākajiem NBS profesionālā dienesta vienībām. Bataljona pamatuzdevums ir stiprināt reaģēšanas spējas un veikt visaptverošos valsts aizsardzības uzdevumus Vidzemes reģionā. Esam gatavi uzņemt valsts aizsardzības dienesta karavīrus nākamgad, kurus labprāt iekļausim savā kolektīvā.”

Pirmajos mēnešos būs pamatapmācība, kas notiks kājnieku skolā Alūksnē. Tur attīstīs jauniešu individuālo līmeni un fizisko sagatavotību, bet pēc pamatapmācības jaunieši apmācību turpinās Stāmerienā. Zemessardzes 25.kaujas atbalsta bataljona prettanku vada komandieris, leitnants Jānis Milaknis: “Šeit tad sākotnēji viņi arī atkārtos individuālo līmeni, kā arī attīstīs fizisko sagatavotību, pēc tam kolektīvo apmācību nodaļas sastāvā, lai spētu jau darboties komandas sastāvā. Un tad, kad viņi būs tikuši tālāk, kad būs jau sastrādājušies nodaļā, tad arī turpinās attīstīt par specialitātēm: ložmetējnieki, granātnieki un sakarnieki. Un arī dienesta noslēgumā būs iespēja tuvāk iepazīties ar mūsu 25.kaujas atbalsta bataljona funkcijām, kas ir prettanki, pretgaiss un artilērija.”

Valsts aizsardzības dienesta apmācība noritēs plecu pie pleca ar profesionālā dienesta karavīriem. Iesaukumā plānots uzņemt 30 jauniešus. Pirms dienesta uzsākšanas jauniešiem būs jāiziet medicīniskā pārbaude. Ja kandidāts tiks atzīts par derīgu dienestam, tiks uzsākts viņa apmācības process. Valsts aizsardzības dienesta karavīriem tiks nodrošinātā dzīvošana kazarmās, ēdināšana, arī sporta aktivitātes brīvajā laikā. Tāpat pienāksies arī brīvdienas nedēļas nogalēs un svētku datumos. Ja tajā laikā būs kādas kolektīvās mācības vai citi ar dienestu saistīti būtiski pasākumi, prioritāte tiks dota militāro iemaņu pilnveidošanai. Pēc veiksmīgas valsts aizsardzības dienesta pabeigšanas jauniešiem, kuri to vēlēsies, būs tiesības turpināt savu dienestu kā profesionālajiem karavīriem. Jaunslavietis: “Pirms vairākiem gadiem, kad es izvēlējos militāro karjeru kopā ar saviem kolēģiem, mums nebija šādas izvēles turpināt dienestu tuvu mājām, taču mēs izdarījām izvēli kļūt par karavīriem un tādi esam vēl šodien. Varu pateikt, ka tas bija viens no svarīgākajiem lēmumiem manā dzīvē, tādēļ, jaunieši, es aicinu novērtēt jums šo iespēju dienēt valsts aizsardzības dienestā tepat reģionā, tepat tuvu mājām. Tas ieguvums ir apgūt militārās iemaņas, sargāt savu valsti, savu māju, savu ģimeni.”

Līdzīgi kā pirmajā iesaukumā valsts aizsardzības dienestam, tā arī otrajam iesaukumam, kas dienestu uzsāks janvārī, līdz 15.jūlijam jaunieši aicināti pieteikties vienotajā rekrutēšanas platformā www.klustikaravirs.lv. Lai dienests notiktu tuvāk dzīvesvietai, iesaucamais aicināts dienestam pieteikties brīvprātīgi, anketā norādot – Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljons.

Jāpiebilst, ka brīvprātīgi pieteikušies jaunieši ik mēnesi saņems kompensāciju 600 eiro apmērā (neto), kā arī kompensāciju 1100 eiro apmērā (neto) pēc dienesta pabeigšanas. Kopsummā tie būs 7700 eiro gada laikā. 

Atgādinām, ka valsts aizsardzības dienests ieviests, reaģējot uz ģeopolitiskajiem draudiem, ar mērķi nodrošināt Latvijas pilsoņu sagatavošanu valsts aizsardzības uzdevumu veikšanai.



#SIF_MAF2023