Vidzemes slimnīcā uzsāk rehabilitācijas centra izbūvi

Vidzemes slimnīcā uzsākts jauns un vērienīgs attīstības projekts – Rehabilitācijas centra izbūve. Tā mērķis ir nodrošināt papildus jaunus pakalpojumus gan ambulatorajiem pacientiem, gan stacionāra pacientiem. Tajā ārstēs pacientus pēc smagām traumām, insulta un dažādām smagām vīrusa infekcijām. Centrs nodrošinās arī daudz un dažādus profilaktiskus pakalpojumus, lai cilvēki jau savlaicīgi varētu pievērsties sava veselības stāvokļa uzlabošanai. Tāpat plānoti papildus pakalpojumi, kas palīdzēs bērniem ar autiskā spektra traucējumiem un cilvēkiem ar izdegšanas sindromu.

“Vidzemes slimnīcas jaunais Rehabilitācijas centrs atradīsies bijušā sporta zāles korpusā. Plānots, ka tā kopējā pārbūvējamā teritorija būs vairāk nekā 2600 kvadrātmetri, vienlaicīgi tajā varēs atrasties vairāk nekā 80 cilvēki,” stāsta Vidzemes slimnīcas sabiedrisko atiecību speciāliste Agnija Upīte. Telpas būs piemērotas arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, ratiņkrēslos, māmiņām ar bērnu ratiem, tā sniedzot centra pieejamību ikvienam. Ņemot vērā pašreizējās telpas, slimnīcas darbiniekiem nav iespējas nodrošināt pietiekamu pakalpojumu skaitu.

Vidzemes slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas vadītāja Kristīne Matuka dalās: “Jaunais centrs tiks izbūvēts divos stāvos ar peldbaseinu, sensoru istabu, sāls istabu, atsevišķu zāli bērnu vingrošanai, labiekārtotiem masāžas un procedūru kabinetiem. Līdz ar to mēs šos pakalpojumus varēsim sniegt daudz labākā kvalitātē, nekā tas ir šobrīd, un nodrošināt jaunus pakalpojumus, kas līdz šim nav bijuši.” 

Jaunajā centrā telpas būs pietiekami plašas, lai pacienti varētu netraucēti darboties grupu nodarbībās, kā arī varēs ieviest jaunus pakalpojumus. Pieprasījums pēc ūdens dziedniecības pakalpojuma ir liels. Plānots ieviest arī pakalpojumus muguras sāpju pacientiem un piedāvāt iespēju arī citām pacientu grupām vingrot baseinā, fizioterapeita uzraudzībā. “Ceram piesaistīt mākslas terapeitu vai kustību un deju terapeitu, kas līdz šim slimnīcā nav bijuši. No jaunām terapijām arī sāls terapija, kas ir īpaši svarīga ziemas laikā, profilakses nolūkos, arī vingrošanas nodarbības ūdenī, baseinā,” stāsta Matuka.

Rehabilitācijas centra izmaksas plānotas vairāk nekā sešu miljonu eiro apmērā, būvniecība tiek īstenota Eiropas Savienības projekta ietvaros, darbus ir plānots pabeigt 2024. gada rudenī.


#SIF_MAF2023