Gustavo: festivāls TINTE ir augošs organisms

Valmiermuižas pils parkā aizvadīts mūzikas festivāls TINTE. Mūzikas baudītājus priecēja dažādi mākslinieki, tai skaitā Latvijas hiphopa leģenda Gustavo un “Kalush Orchestra” no Ukrainas ar krāšņu šovu un neaizmirstamu performanci, būdami vieni no galvenajiem un gaidītākajiem festivāla viesiem. 

Viena no šī gada iecerēm tika īstenota veiksmīgi, - festivāla organizatori bija izveidojuši skatuvi ar video instalācijām, kuras netika ierobežotas ar jumtu vai sienām. Mūziķi to novērtēja atzinīgi. 

Mūzikas festivāla TINTE viesis Artis Dvarionas (zināms ar skatuves vārdu Lapsene) stāsta: “Lieliska, neordināra skatuve bez jumta, bez sāna malām. Tas iedod tādu brīvību. Skatuve ir trīs reizes lielāka, pirmo reizi uz tādas uzstājāmies. Tādas jau vispār Latvijā faktiski nav. Nav redzēta tāda konstrukcija. Tas iedeva ļoti īpašu sajūtu. Mums ļoti patīk spēlēt uz lielām skatuvēm, to esam jau pirmajā koncerta vasarā sapratuši. Šis bija viens no labākajiem koncertiem, vismaz sajūtu ziņā.” 

Gustavo, festivāla TINTE galvenais viesis dalās: “Ļoti priecē vizuālie risinājumi attiecībā uz skatuvi, kas šoreiz bija panākts. Drosmīgi arī no organizatoru un tehniskā personāla puses, ka viņi tik ļoti uzticējās Latvijas dabai, ka izvēlējās bez jumta taisīt skatuvi. Tur, manuprāt, vajag naksnīgos rituālus veikt, lai šis ir droši.”

Skatuves plāns ievērojami atšķirās no iepriekšējiem gadiem, tas tika radīts, lai kaut nedaudz izdotos atkārtot priekšnesumus no Gustavo solokoncerta arēnā “Rīga”, radot festivāla apmeklētājiem ieskatu un līdzīgas emocijas, kā tās, kas tika izdzīvotas pērn. “Te bija plašs emociju spektrs, jo pārstāvēti skaņdarbi no visām dekādēm. Es domāju, ka to arī redzēju cilvēkos. Bija gan agresīvāki momenti, kur cilvēki varēja mazliet izlādēties, gan bija nostaļģiski brīži.”

Festivāla apmeklētāji, lai izbaudītu atmosfēru, bija gatavojušies šim notikumam, rūpējoties par savu vizuālo tēlu un enerģijas rezervēm.

Nākamais mūzikas festivāls TINTE gaidāms pēc gada. Mūziķi un apmeklētāji atzina, ka ir sajūsmā, ka festivālā piedalās plaša spektra mākslinieki un tika piedāvāta daudzveidīga programma.Patika arī, ka norisei izvēlēta Valmiermuižas teritorija. “Tintes festivāls ir augošs organisms. Es novēlu, lai tā izaugsme ir ar katru gadu. Lai organizētāka, plānotāka attīstība arī ir redzama realitātē,” tā saka Gustavo. 


#SIF_MAF2023