Ventspils sieviešu koris “Venda” plūc uzvaras laurus Lisabonā

Šonedēļ kļuvis zināms, ka Latvija ieguvusi iespēju rīkot augstākā līmeņa kormūzikas konkursus, kādi notiek pasaulē. Latvija turpmāk būs viena no sešām šādām konkursa dalībvalstīm. Nesen no Portugāles atgriezies sieviešu koris “Venda”, kas turpmāk varēs startēt tieši šādos - pasaules augstākā līmeņa koru konkursos, jo ieguvis lielāko punktu skaitu un Zelta balvas novērtējumu starptautiskajā konkursā “Lisbon sings 2023”. Ventspils sieviešu koris “Venda” ieguvis arī augstāko novērtējumu Dziesmu un deju svētku “Koru karos”. 

Vērtejuma ziņā labākais koris Dziesmu un deju svētku “Koru karos”, nepārtraukti koncertējošais sieviešu koris “Venda” kā balvu par panākumiem ieguvis iespēju doties uz Lisabonu, lai piedalītos strarptautiskajā koru cīņā par balvu konkursa ar nosaukumu “Lisabon sings 2023”.

Ventspils kultūras centra direktors Māris Valtenbergs: “Mūsu sieviešu koris “Venda’’ ir sieviešu koris numrviens Latvijā, jo ieguva šo te augstāko novērtejumu “Koru karos’’, no Ventspls pašvaldības saņēma balvu – iespēju piedalīties kādā no starptautiskiem konkursiem. Koris to izmantoja, jau šajā novembrī devās uz ļoti prestižu koru konkursu Portugālē.”

Sieviešu korī “Venda” dzied visdažādakā vecuma koristes, kas mēģinājumus apmeklē divas reizes nedēļā un daudzas no dalībniecēm korī dzied jau no bērnības.

“Latvieši vienmēr atšķiras ar to savu kora dziedāšanu, ar saviem skaistajiem tērpiem, ar tām mirdzošajām acīm, kas mums ir. Jo mēs esam tikko pēc šiem Dziesmu svētkiem. Tas viss piepildījums. Tādā pacēlumā,” saka kora “Venda” dziedātāja Sarmīte Pāvulēna.

“Emocijas jau bija gan pēc šiem dziesmu kariem, gan šeit, Portugālē. Bet faktiski nesalīdzināmi, noteikti Latvijā tas ir daudz sarežģītāk, jo kolektīvu ir daudz vairāk. Ir drusku ambīcijas, drusku politika, tomēr mums tas bija ļoti svarīgi, ka notika šoreiz tā,” saka kora “Venda” diriģente Anita Niedre.

Pēc Lielās balvas saņemšanas Latvijas Dziesmu un deju svētkos, korim “Venda’’ bija papildus motivācija sagatavot programmu organizācijas “Interkultur” rīkotajam konkursam Portugālē, uz kuru sabrauca 35 kori no 16 valstīm. Uzvara bija pelnīta. Ventspils kultūras centra direktors Māris Valtenbergs: “Mūsu korim bija visaugstākais novērtējums. Visvairāk punktu. Un arī bija prestiža žūrija. Novērējums tiešām ir arī objektīvs, jo konkurss bija augstākā līmeņa, augstākās raudzes. Un tika nodibināti korim arī kontakti ar ASV Sanfrancisko vīru kori, gan turpat Lisabonas vīru kori, kuri jau pēc pāris gadiem taisās braukt ciemos. Gaidām un ceram uz turpmākiem starptautiskiem panākumiem. Tiešām prieks!”

Jāpiebilst, ka kordiriģentes Anitra Niedra un Rudīte Tālberga šogad saņēma arī Ventspils pilsetas “Lielo balvu’’ par ieguldījumu Ventspils vārda nešanā pasaulē. Baltijas koru asociācijas izcīnītās tiesības Latvijā organizēt augstākā līmeņa kormūzikas konkursus būs vēl viena iespēja sieviešu korim “Venda” sevi pieradīt starp pasaules labākajiem.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023