Ventspilī uzstāda Ziemassvētku rotājumus

Sagaidot valsts svētku laiku, Ventspils pilsēta jau ir saposta patriotiskās krāsās. Īpaši interesanti ir vides objekti Rātslaukumā, ventspilnieki ir iecienījuši fotografēties arī Lielajā laukumā.  Ventspils Komunālā  pārvalde, kas katru gadu šos rotājumus pasūta izgatavotājiem, ir jau uzsākusi uzstādīt arī Ziemassvētku rotājumus. Siltajās rudens dienās darbi veicas raiti.

Ventspils Komunālās  pārvaldes direktora Andris Kausenieks: “Šis process katru gadu aizņem ļoti garu periodu, pēc pieredzes, tas prasa vismaz 40 dienas, lai pilsētu izdekorētu. Ja paskatāmies kalendarā, tad no 18. novembra līdz Pirmajai Adventei ir tikai divas nedēļas. Tas ir nereāls termiņš, lai mēs uzstādītu egles un izdekorētu pilsētu.” 

Darbs pie Ziemassvētku dekorāciju izvietošanas pilsētā tiek veikts pakāpeniski, reizēm jau oktobrī, jo nekad nevar paredzēt laikapstākļus. Lai ieslēgtu  3200 spuldzīšu virteņu, pacelājam jāpiestāj pie katra koka.  Spuldzīšu kopējais garums sastāda vairāk nekā 38 kilometrus. Tās ir gan baltā, gan arī sarkanā krāsā. 

Arī svētku galvenais elements  Ziemassvētku egles Ventspilī ir deviņas. Tās sāks rotāt tūdaļ pēc valsts svētku izskaņas, lai paspētu iedegt Pirmajā Adventē. Ventspils galvenā svētku egle tradicionāli tiks izvietota  Lielajā laukumā – iepretim koncertzālei “Latvija. Katru gadu  tiek dekorētas arī Ventspilī augošās dabīgās egles.

Tradicionāli Ventspils svētku gaismās deg līdz Zvaigznes dienai,  tad visi rotājumi tiek demontēti, tiem tiek veikta tehniskā apkope, lai glabātu noliktavā līdz nākamajam gadam. Savukārt ar Ziemassvētku egļu zariem pēc svētkiem tiek noklātas apstādījumu dobes, lai pasargātu augus ziemas salā.