Ventspilī ražo pasaulē mazāko gaisa kvalitātes mērītāju

Šomēnes jubileju atzīmē arī kāds uzņēmums Ventspilī, kas ražos unikālu produktu – pasaulē mazāko gaisa kvalitātes mērītāju. Latvijas uzņēmēji mazo elektronisko iekārtu plāno eksportēt uz ļoti dažādām valstīm, bet novembrī mērītājs tiek ražots Latvijas valsts karoga krāsās. Jau tūlīt pēc svētkiem uzņēmums plāno pārcelties arī uz plašākam telpām, ko kā pirmreizēju praksi piedāvā Ventspils pašvaldība, par saviem līdzekļiem sākot būvēt un izīrēt razošanai piemērotas rūpnieciskās telpas. 

Uzņēmums “Aspired” novembrī svin sava uzņēmuma 11 dzimšanas dienu. Ja sākotnēji tika ražoti interaktīvi stendi un nelielās telpās darbojās patentēšanas laboratorija, tad šoruden uzņēmēji ar lepnumu rāda jaunāko ideju – gaisa kvalitātes mērītāja modeli, kas izveidots Latvijas karoga krāsas. SIA “Aspired” valdes loceklis Eduards Pērkons: “Tas ir unikāls gaisa kvalitātes mērītājs jeb CO2 sensors, kas mēra CO2 koncentrāciju iekštelpās. Unikāls ar to, ka tas ir individuāli personalizējams, šobrīd mazākais pēc izmēriem pasaulē. Iebūvēts alumīnija korpusā ar “Gorilla glas” stiklu, pieejams 45 dažādos dizainos.”

Plānots, ka pēc svētkiem uzņēmums pametīs savas telpas Augsto tehnoloģiju parkā un pārcelsies uz nule kā ekspluatācijā nodotajām telpām pilsētas rūpnieciskaja zonā. Lai Ventspilī būtu jaunas darba vietas, Ventspils pašvaldība riskējusi un pirmo reizi patstāvīgi finansējusi rūpnieciskās ražošanas ēkas izbūvi. PI “Ventspils osta’’ vadītājs Imants Sarmulis: “Ventspils produkcijas apjoma ziņā uz vienu iedzīvotāju ir pirmajā vietā Latvijā. Par to maz runā un maz to zina. Nav otras tādas vietas Latvijā, kur tik daudz produkcijas ražo uz vienu iedzīvotāju, kā to dara Ventspilī.” 

Divarputūkstošu kvadrātmetru plašo ēku var autonomi izmantot divi uzņēmumi, bet telpu izsolē uzvarējis minētais SIA “Aspired”, kas nolēmis visu platību izmantot savām ražošanas vajadzībām. Jaunajā ražotnē tiks nodrošināts pilns ražošanas cikls – sākot no modeļa izstrādes pēc klienta sniegtajiem paraugiem vai rasējumiem, līdz gatava produkta piegādei. Kā jaunākā biznesa ideja radīts modelis ar nosaukumu AIR VIRED. Pērkons: “Šāds mērītājs ir nepieciešams cilvēkiem, kam svarīga sava veselība, gaisa kvalitāte, gaiss, kādā tie uzturas, esot mājās vai arī darba vietā.”

Gaisa mērītāji ir ierīce, kas šobrīd darbojas visās Ventspils skolās un signalizē, kad skābekļa daudzums ir pietuvojies kritiskajai normai. Piedaloties konkursā par šādu iekārtu uzstādīšanu, Ventspils uzņēmēji bija sapratuši, ka var izveidot labāku, mazāku un ērtāku modeli, tāpēc to radījuši paši.

Pērkons: “Ar šo produktu mēs, protams, skatāmies tikai un vienīgi eksporta virzienā, mūsu mērķtirgi ir Amerika, Vācija un citas Eiropas valstis.”

Jau pirmās izstādes, kurās Ventspilī ražotais gaisa kvalitātes mērītājs prezentēts, nesušas rezultātus, tāpēc nākamgad visi spēki tiks virzīti pasaulē mazākā gaisa mērītāja eksportēšanai. Nelielā ierīce tiek arī personalizēta un var tikt izgatavota ne tikai Latvijas karoga, bet jebkuras citas valsts karoga krāsās , to var izgatavot arī jebkādā citā individuālajā dizainā.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023