Vēlamies viņiem palīdzēt iznākt no ēnas

Šodien Latvijas Paralimpiskā komiteja iepazīstināja ar jaunajiem ilgtermiņa stratēģijas partneriem. Par komitejas atbalstītājiem ir kļuvuši uzņēmumi “Bite Latvija” un “TV3 Grupa”, kuri parakstīja četru gadu nodomu līgumu viena miljona eiro apmērā, tādā veidā duboltojot valsts sniegto atbalstu komitejai. Uzņēmumi nākamos četrus gadus sniegs atbalstu paralimpiskās kustības attīstīšanā un popularizēšanā. 

Latvijas Paralimpiskā komiteja piedāvājumu par sadarbību ir saņēmusi no abu uzņēmumu puses. Komitejas prezidente Daiga Dadzīte vērtē, ka liels nopelns tajā ir pašiem sportistiem, kuri ar lieliskiem sasniegumiem piedalās sacensībās ārpus Latvijas. Paredzams, ka šis atbalsts palīdzēs piesaistīt arī jaunus sportistus. Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte: “Sākumā runājām ar atbildīgo, viņi bija mūs ilgi pērtījuši, skatījušies, ko mēs varam. Arī tāds prieks par mūsu darbu, ka tiekam ievēroti un esam labi, lai mūs atbalstītu. Mums jau tie paralimpiskie sportisti, medaļnieki ir četri līdz pieci. Mēs jau gribam vairāk. Mums aug jaunā maiņa. Mēs ceram uz nepārtrauktību. Nedaudz gan sanāk pārtrauktība, mums nav 25-30 gadīgi sportisti. Mums ir vecāki par 30 gadiem, vai nu arī līdz 19. Bet mēs ļoti centīsimies, ar šādu mediju un finansiālu atbalstu, domāju, mēs daudz panāksim.”

Uzņēmuma “Bite Latvija” ģenerāldirektors Arūns Mickevičus norāda, ka galvenais jau nav tikai sponsorēt Latvijas Paralimpisko komiteju, bet parādīt, ka paralimpieši – par spīti visām problēmām – ir tādi paši cilvēki, kā ir visi. “Viens no mūsu mērķiem ir ne tikai sponsorēt, bet arī parādīt, ka paralimpieši nav tikai cilvēki ar kustību traucējumiem, bet arī cilvēki, kuri var sasniegt lieliskus rezultātus. Viņi spēj iedvesmot Latvijas iedzīvotājus. Varbūt nebūtu labi tā teikt, bet mēs vēlamies viņiem palīdzēt iznākt no ēnas, parādīt, ka viņi ir čempioni un spēj iedvesmot citus.”

Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte norāda, ka komitejas mērķi aizvien paliek nemainīgi. Šogad tās ir paralimpiskās spēles Parīzē. Taču netrūkst arī citas lietas, kas ir jāatrisina. “Komitejai katru gadu ir izaicinājumi. Mērķi noteikti ir vasaras spēles Parīzē. Nākamais mērķis ir 2026. gada ziemas spēles. Nepārtraukti ir sacensības treniņi. Treniņvietas, tas viss mums ir jānodrošina. Treneri, jauno sportistu iesaiste. Starptautiskās sacensības, kas ir mazākas kvalifikācijas sacensības. Mums nekas nemainās.”

Latvijā ir plānots ieviest arī jaunu sporta veidu – parabadmintonu, ko citviet jau spēlē un šogad paralimpiskājās spēlēs Parīzē parabadmintons iekļauts otro reizi. Komiteja plāno izveidot arī divas bērnu un jauniešu parasporta grupas Latgalē. Pašlaik tādas ir četras: Rīgā, Ogrē, Jelgavā un Liepājā.Foto: Pexels; ilustratīvs