Veidojot sniegavīrus, iepriecina autobusu šoferus

Kopš novembra kāds nezināms sabiedriskā transporta pasažieris Ventspilī nenogurstoši atstāj sveicienus autobusa šoferiem, kas apkalpo šo maršrutu. Sestā autobusa galapunktā iekāpj vien daži braucēji, tāpēc pie pieturas tiek veidoti cilvēciņi no akmens un sniega, lai šoferīšiem nebūtu tik vientuļi. Dabas galerijas uzturēšanā iesaistījies arī sētnieks, kas izturas ļoti saudzīgi pret figūriņām. 

Vakar uzņēmuma “Ventspils reiss’’ autobusa vadītājai izdevies sastapt darbu autori, kas vēlējusies palikt anonīma, bet atzīst, ka smaidīgos sniega cilvēciņus rada, lai pasaulē vairotu prieku. 

Kopš novembra, kad uzkrita pirmais sniegs, kādā nomaļā pieturā, kur piestāj Ventspils sabiedriskā transporta autobusi, ik dienas tiek atstāts sveiciens, kuru līdz šim veidoja nezināms mākslinieks. Sniegotā laikā tie bija sniegavīri un sniega cilvēciņi, atkusnī – akmentiņi ar uzzīmētam actiņām. Šonedēļ uzņēmuma “Ventspils reiss’’ autobusa vadītājai Kristīnei Birziņai, izdevies sastapt nezināmo mākslinieku. “Meiteni pamanīju tikai vakar. Pirmo reizi. Par sniegavīriem – man pirms divam nedēļām bija pirmais reiss, tad es ievēroju to pirmo, ko es redzēju, personīgi. Un es domāju – tik jautri! Jo tas garastāvoklis, kā jau visu dien, cilvēku plūsma tāda paliela. 

Vakardien braucu, un es ieraugu šos trīs skaistos sniegavīrus, es skatos – tā meitene pati! Laikam pēdejo pūku sniegavīram uz galvas lika. Un es saku – redz, kurš mums pie vainas ir! Un tad es viņai jautāju, viņa man izstāstīja to savu stāstu, kā sākusi taisīt tos sniegavīrus.”

Meitene vēlējās palikt anonīma, tomēr Kristīnei pasažiere izstāstījusi iemeslu, kāpēc veido šādus priecīgus cilvēciņus dabas galerijā. Viss sācies ar kāda šofera sūdzēšanos, ka nav nekāda prieka piestāt tukšās pieturās un neuzņemt nevienu pasažieri. Vientuļā maršruta galapunktā no nākamās dienas jau gaidīja sniega cilvēciņi. Birziņa: “Atstāt viņiem tādus mazus ciemiņus, kas vienmēr gaida pieturā. No tā laika viņa bija sākusi taisīt tos sniegavīrus. Tie vienmēr ir dažādi. Meitene pateica, ka tas taisīts tiešām “Ventspils reisa’’ šoferiem, lai vienmēr kāds būtu pieturā. 

Dabas galerijas māksliniece vēloties arī pateikt paldies šīs vietas sētniekam. Ja pirmo sniegavīru tas aizslaucījis, tad nākamos rūpīgi sargā, sniegu šķūrējot citā virzienā. 

Reizēm pieturā gaida viens, reizēm trīs, bet rekords esot bijis 11 sniegavīriņu šoziem. Dabas galerijas uzturēšanā nu jau iesaistās ne tikai sētnieks, sniegputeņa laikā kāds autobusa šoferis vīriņus piesedzis pat ar šalli. Ar pozitīvo stāstu par anonīmo mākslinieci šajās dienās dalījušies simtiem sociālo mediju lietotāju.