Valsts prezidents: birokrātija Latvijā bremzē daudzus procesus

Šodien Valmieras novadā viesojās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Valsts augstākā amatpersona apmeklēja Rūjienu, tikās ar uzņēmējiem Valmieras pusē, savukārt vakarā svinīgi atklāja Valsts prezidenta balvu izcīņu vieglatlētikā Jāņa Daliņa stadionā. Šī prezidentam ir jau trešā vizīte kādā no Latvijas novadiem. 

Viesojoties Valmieras novadā, Valsts preizdents Edgars Rinkēvičs atzina, ka viņa skatījumā Latvijas reģioni līdz šim ir iezīmējušies ļoti atšķirīgi. Katrs novads var lepoties ar ko savu unikālu un īpašu, tajā pašā laikā katrai vietai ir arī savas problēmas. Taču visos reģionos esot arī kas vienojošs. “Ir tāds spars un optimisms. Ir ļoti daudz dažādu problēmu. Rūjienas skolā runājām par to, kādas lietas ir jārisina skolotājiem saistībā ar “Skola 2030”. Tajā pašā laikā tikāmies ar ļoti motivētiem jauniešiem.”

Edgars Rinkēvičs uzsver, ka teju visā Latvijā kā ļoti liela problēma iezīmējas milzīgā biroktārija, kas pašlaik bremzē daudzus procesus. “Mēs esam kļuvuši par uz procesu orientētu valsti. Tā vietā, lai orientētos uz rezultātu. Es domāju, ka būtu labi, ka kolēģi no Ministru kabineta un Saeimas varētu – es zinu, ka viņi brauc pa reģioniem, vairāk gan skatās savas nozares problēmas – paskatīties mazlietiņ plašāk un saprast, ka tas izskatās labi, ja papīri ir kārtībā, bet kāda tam jēga, ja nav rezultāta.”

Prezidents arī norādīja, ka jau vairākkārt uzklausījis dažādu Latvijas reģionu uzņēmēju teikto par darbaspēka trūkumu, ko varētu risināt, piemēram, mājokļu pieejamība reģionos. Tāpat arī konkrēta rīcība, risinot uzņēmējiem aktuālus jautājumus, nevis tikai uz papīra radot kārtējo ekonomikas transformācijas plānu. “Plānus, vīzijas, stratēģijas. Es atvainojos, reizēm – halucinācijas. Mēs protam sarakstīt vāliem. Dažreiz ir problēmas ar izpildi. Brīžiem ir sajūta, ka, pirms gudri runājam un rakstām, mēģinām atrisināt konkrētas lietas. Ir uzņēmēji, kuriem vajag paātrinātā veidā saņemt kredītu, ir uzņēmēji, kuriem vajag atrisināt kaut kādus jautājumus, kas ir patiesībā valsts kapitālsabiedrību vai ministriju ziņā, piemēram, elektrības pieslēgums.”

Edgars Rinkēvičs šodien, viesojoties Valmieras novadā, arī atklāja Valmieras vasaras teātra festivālu, kā arī Valsts prezidenta balvas izcīņu vieglatlētikā. Prezidents sportistiem vēl tikpat daudz viegluma sacensībās kā savulaik soļotājam Jānim Daliņam, kura vārdā nosauktajā stadionā notiek vieglatlētikas sacensības. 


#SIF_MAF2023 | Foto: Ieva Leiniša/LETA