Valdība atbalstījusi līdzfinansējuma piešķiršanu Salacgrīvas tilta rekonstrukcijai

Beidzot ledus ir sakustējies – tā Salacgrīvā vērtē iespējamo risinājumu tilta rekonstrukcijai. Projekts par tilta rekonstrukciju bija jāiesniedz Briselē Militārās mobilitātes projektu konkursā, kā arī valdība ir atbalstījusi līdzfinansējuma piešķiršanu. Šobrīd, lai mazinātu sastrēgumus, satiksmi regulēt ar viedo luksoforu palīdzību.

Pirms vairāk kā 60 gadiem celtais tilts pār Salacu nopietnu remontu savā mūžā nav pieredzējis. Lai izvairītos no novecojošās konstrukcijas pārslodzes, nu jau ilgāku laiku uz tā ir noteikti satiksmes ierobežojumi. “Pirms trīs gadiem tika veikta pilna tilta apsekošana, gan viss, kas ir virs ūdens, gan zemūdens balsti. Šajā atzinumā ir ļoti skaidri norādīts, ka pašreizējais tilts neatbilst nekādiem – ne Latvijas, ne Eiropas – standartiem,” stāsta Salacgrīvas apvienības pārvaldes vadītājs Andris Zunde.

Līdz šim satiksmi regulēja parastie luksofori. Tā kā bija reizes, kad to darbība pievīla un veidojās sastrēgumi, tad kopš septembra satiksmes plūsmu regulē viedie luksofori, kuru sensori seko līdzi, cik intensīva ir transporta kustība no vienas vai otras tilta puses. “Luksofori strādā tieši tā, kā bija iecerēts, ka sastrēgumi tiks samazināti, tiešām tas darbojas. Piektdienās, svētdienās bija tie lielākie sastrēgumi, jo nāk prāmji iekšā un aiziet prom, tajās dienās ir tieši liela plūsma ar fūrēm, līdz ar to arī veidojas neērtības, sastrēgumi bija milzīgi, pat ārpus Salacgrīvas. Vienā un otrā pusē, pat līdz Kuivižiem. Kā uzlika tos luksoforus, jau pirmajā dienā varēja redzēt, ka mašīnas gandrīz vai nav uz ceļa,” to, ka ir uzlabojumi satiksmes plūsmā atzīst Limbažu novada pašvaldības policijas inspektore Ilona Apele.

Arī Andris Zunde vērtē, ka situācija ir uzlabojusies, bet tas ir pagaidu risinājums: “Mēs tagad redzam, ka tas bija to vērts, šobrīd izskatās, ka to sastrēguma problēmu viņi lielā mērā atrisina. Vasaras mēnešos, kad satiksme ir liela no abām pusēm, protams, ka šie luksofori neatrisinās visas lietas, bet šie luksofori atrisina situāciju, kad sastrēgumi vairāk veidojas no vienas puses.”

Risinājums, protams, ir tilta rekonstrukcija, jo vēl jo vairāk tāpēc, ka tas ir uz starptautiskās maģistrāles “VIA Baltika”. Salacgrīvas tilta problēmu pamatā ir tas, ka ceļa posms, kas iet cauri Salacgrīvai, tātad arī tilts ir pašvaldības īpašums, taču vietvarai tādu līdzekļu nav. Pašvaldība vairakkārt ir lūgusi valdību pārņemt tranzītielas posmu un tiltu valsts pārziņā, taču tas nav noticis, bet nav arī gluži tā, ka pašvaldība nemeklētu risinājumus. “Pašvaldība ir sagatavojusi projektu, kuru iesniedz Satiksmes ministrijā, tas ir projekts pa tiešo Briselei – Militārās mobilitātes nodrošināšanai. Mēs plānojam saņemt aptuveni pusi no 18 miljoniem, ap Ziemassvētkiem varētu būt atbilde, ja Ziemassvētkos mums atbilde ir pozitīva, tad tas nozīmē, ka pašvaldība no šī finansējuma būs sagādājusi pusi. Tad mēs gaidām arī to, ko ministrs ir izteicies, ka otru pusi varētu segt valsts. Varētu teikt, ka acīmredzot nākamajā gadā uzsāksies jauna tilta būvniecība.”

Šonedēļ kļuva arī zināms, ka valdība ir atbalstījusi līdzfinansējuma piešķiršanu Salacgrīvas tilta rekonstrukcijai.#SIF_MAF2023