Tirgo to, kas izsolē vēl nav iegūts. Sludinājumu portālā piedāvā Bulduru bibliotēkas ēku

Lai arī iedzīvotāji izteikuši iebildumus, Jūrmalas dome elektroniskajā izsolē pārdod Bulduru bibliotēkas ēku un zemi. Tagad jūrmalniekus satraucis pagājušajā nedēļā sludinājumu portālā ievietotais sludinājums par šī nekustāmā īpašuma pārdošanu, lai gan izsole noslēgsies tikai piektdien.

Ziņu par to, ka Bulduru bibliotēkai būs jāpārceļas uz nelielām telpām Jūrmalas teātra ēkā, jo apkures rēķini vecajās telpās esot pārāk dārgi un ēkai nepieciešams remonts, kam naudas neesot, iedzīvotāji uzzināja pagājušajā vasarā. Nelīdzēja ne parakstu vākšana, ne pikets – pašvaldība nepiekāpās. Sākotnēji gan tika solīts, ka, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, ēku remontēs, tomēr 30. martā domnieki pieņēma lēmumu Bulduru bibliotēkas ēku pārdot izsolē. Jūrmalas valstpilsētas domes pārstāve Zane Leite: “Šobrīd norisinās elektroniskā izsole. Tā noslēgsies 16. jūnijā. Sākumcena bija 351 000 eiro, vairāk informācijas varēsim sniegt tikai pēc izsoles beigām.”

Pieteikšanās elektroniskajai izsolei beidzās sestajā jūnijā plkst. 13.00. Cik pretendentu pieteikušies izsolei, pašreiz dome neatklāj. Tomēr jau 8. jūnijā vienā no populārākajiem sludinājumu portāliem parādījās sludinājums, ka Bulduru bibliotēkas ēka tiek pārdota par 550 000 eiro, kas satraucis gan jūrmalniekus, gan arī “Jūrmalas aizsardzības biedrību”.

“Jūrmalas Aizsardzības biedrības” vadītājs, pie partijām nepiederošs opozīcijas deputāts Uldis Kronblūms: “Paralēli šai izsolei kāds uzņēmējs ir tik ļoti pārliecināts par savu uzvaru, ka sācis jau tirgot to, ko neviens vēl nav ieguvis. Manuprāt, ja tas uzņēmējs ir tik pārliecināts, neraugoties uz to, ka izsole beidzas tikai 16. jūnijā, viņam ir kaut kāda informācija, kura nedrīkstētu būt.”

Jūrmalas domē gan saistību ar šo sludinājumu noliedz. Leite: “Redzējām sludinājumu, bet tam nav nekādas saistības ar pašvaldību. Iespējams, kādas izsoles dalībnieku aktivitātes, grūti komentēt.”

Sludinājumu portālā apskatījuši gandrīz 700 interesentu, par tādiem uzdodamies arī mēs. Vienu no diviem sludinājumā norādītajiem telofona numuriem izdodas sazvanīt. Mazliet ar ironiju sieviete atbild, ka tirgojot arī ziloņus un žirafes, bet saistību ar bibliotēkas ēkas pārdošanu noliedz.

Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska norādīja, ka informāciju par aizdomīgām darbībām internetā iespējams nosūtīt mobilajā lietotnē “Mana drošība”. “Valsts policijas Jūrmalas iecirknī nav saņemts iesniegums saistībā ar minēto sludinājumu, kā arī ir pārbaudīts, ka šobrīd tas ir izdzēsts. Līdzīgos gadījumos, saņemot iesniegumu, tiek vērtēts, vai notikušajā ir noziedzīga nodarījuma sastāvs. Būtiski ir noskaidrot, kādā nolūkā sludinājums ir ievietots.”

Izsole noslēgsies piektdien 16. jūnijā pulksten vienos, tad arī kļūs zināms, kurš būs uzvarētājs. Pēc lietošanas mērķa nekustamo īpašumu var izmantot izglītības, ārstniecības un citiem sabiedriskās nozīmes objektiem.


#SIF_MAF2023