Šonedēļ kļūs ievērojami siltāks

Šonedēļ Latvijā laiks kļūs ievērojami siltāks, tomēr Lieldienu brīvdienās iespējams lietus un krasas temperatūras svārstības, liecina "Global Forecast System" dati.

Otrdien daudzviet gaidāmi īslaicīgi nokrišņi, pārsvarā lietus, un gaisa temperatūra vēl nepārsniegs +10 grādus.

Trešdien un ceturtdien būs pārsvarā sauss un saulains laiks. Dienvidu, dienvidaustrumu vējš brāzmās brīžiem pastiprināsies līdz 9-14 metriem sekundē. Naktīs vietām valsts austrumu daļā termometra stabiņš noslīdēs vienu divus grādus zem nulles, bet maksimālā temperatūra pēcpusdienā būs +11..+15 grādi trešdien un +12..+17 grādi ceturtdien, vēsāks gaiss saglabāsies Rīgas līča Kurzemes piekrastē.

Atbilstoši pašreizējai prognozei naktī uz piektdienu Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, gaidāms lietus. Vējam iegriežoties no rietumiem, gaisa temperatūra piektdien pazemināsies par vairākiem grādiem.

Ciklonu ietekme gaidāma arī Lieldienās, iespējams lietus un krasas temperatūras svārstības. Svētdiena, marta pēdējā diena, varētu būt arī mēneša siltākā diena. Pastāv varbūtība, ka tiks pārspēts marta nacionālais siltuma rekords - 1968.gada 30.martā Mērsragā reģistrētie +20,8 grādi.

Sagaidāms, ka aprīļa sākumā atgriezīsies vēsāks laiks, iespējams sniegs.Foto: Freepik; ilustratīvs