Slēpošanas trases uzsāk darbu

Par sniega daudzumu daudzviet Latvijā nu jau vairs sūdzēties nevar. Gaisa temperatūra saglabājas pietiekami zema, lai darbu uzsāktu slēpošanas trases. Liela daļa savu darbu sāk šonedēļ, piemēram, aģentūra “Zilie kalni”, slēpošanas un atpūtas parks “Ozolkalns”, kā arī atpūtas komplekss “Gaiziņš”. Kāda šogad ir cilvēku atsaucība? Kā klājās ar trašu uzturēšanu?

Tāpat kā daudzas citas slēpošanas trases, arī aģentūra “Zilie kalni” Ogrē ir sagatavojusi slēpošanas trasi un aicina slēpotājus baudīt ziemas priekus. Lai gan kopš trases atklāšanas pagājušas tikai dažas dienas, cilvēku atsaucība jau ir liela.

Zilajos kalnos ir distanču slēpošanas trase, kas apmeklētājiem pieejama bezmaksas. Trases segumu veido tikai dabīgais sniegs, tāpēc lieli izdevumi trases uzturēšanai nav. “Mums sniega ir tik, cik mums dabas māte iedod. Tātad – mums nav šis mākslīgais sniegs. Nekāda veidā netiek šeit ne uzkrāts, ne veidots. Tātad, cik ir, tik ir. Bet šoreiz īsā periodā daudz sniegs uzsnidzis. Un ātri, teiksim, līdzvērtīgi kā pilsētā, tā arī mežā,” saka aģentūras “Tūrisma sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” direktores vietniece Ieva Kraukle.

Savukārt slēpju nomu cenas ir demokrātiskas, norāda aģentūras “Zilie kalni” pārstāve. Arī atpūtas komplekss “Gaiziņš” rīt atver pirmo trasi “Lielais Golgāts”. Trases tiek veidotas, izmantojot lielākoties mākslīgo sniegu. Tāpēc tiek patērēta degviela un elektrība. Kā norāda kompleksa īpašnieks, patēriņš par degvielu nav ievērojami lielāks, savukārt par elektrību gan ir. Taču cenas par trašu apmeklējumu netiks celtas. “Pagājušajā gada mēs pacelām par 10, 15 %, šogad mēs paliekam pie tā paša. Ar domu tādu – neko jau šausmīgi daudz mēs tur neiegūsim,” saka atpūtas kompleksa “Gaiziņš” īpašnieks Juris Stradiņš.

 Tāpat līdzīga situācija ir arī slēpošanas un atpūtas parkam “Ozolkalns”. Cenas šobrīd netiek celtas, taču izmaksas par elektrību ir lielas. “Elektrības cenas… Pagaidām mēs bijām piefiksējuši cenu un varējām atļauties tāpēc nepacelt. Ja tā turpināsies, kaut kādā brīdī būsim spiesti. Pagaidām tā kā bijām tādu stratēģisku lēmumu. Iepriekš jau piefiksējuši elektrības cenas, tad mēs varējām atļauties to nedarīt,” saka slēpošanas un atpūtas parka “Ozolkalns” valdes priekšsēdētājs Ģirts Kaļķis.

Kā vēsta laika prognozes, tuvākajās dienās gaisa temperetūra turpināsies saglabāties zem nulles atzīmes, slēpošanas trašu uzturēšanai tas ir labvēlīgi.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023