Siekalu testi Covid-19 noteikšanai arī Daugavpilī

Jau vēstīts, ka Kuldīga un Daugavpils ir starp tām pilsētām, kurās konstatēti lielākie Covid-19 uzliesmojumi. Kopš 1.oktobra abās pilsētās ieviesta virkne papildu ierobežojošo pasākumu. Tāpat, paredzot masveida sabiedrības testēšanu, šajās pilsētās Covid-19 analīžu veikšana notiek, paņemot siekalu paraugus. Lai pārrunātu aktuālāko situāciju pilsētā, šodien Daugavpilī notika Civilās aizsardzības komisijas sēde.

Kā informēja Slimību profilakses un konsultāciju centra pārstāve, līdz šodienai Daugavpilī reģistrēti 125 aktīvi Covid-19 gadījumi, savukārt Daugavpils novadā – 11. Bez jau zināmā infekcijas perēkļa Daugavpils Ledus hallē, skartas arī deviņas mācību iestādes un viena pirmsskolas izglītības iestāde. Lielākā daļa gadījumu atklāta pagājušajā nedēļā.

Kopš 3. oktobra E.Gulbja laboratorijas Daugavpils filiālēs tiek izsniegti analīžu komplekti, lai veiktu siekalu testu uz Covid-19. Ar tiem iecerēts pārbaudīt desmit tūkstošus daugavpiliešu. Līdz šim gan aktivitāte bijusi zema, turklāt ne visi ielās sastaptie iedzīvotāji par šādu iespēju ir dzirdējuši.

Ņemot vērā esošo situāciju, pagaidām, līdz 14. oktobrim, Daugavpilī un Kuldīgā ieviesti stingrāki Covid-19 ierobežojumi atcelta interešu un profesionālās ievirzes izglītības apguve klātienē, kā arī sporta sacensības un iekštelpu pasākumi, kuros nav fiksētas personalizētas sēdvietas.