“Prieks, ka pašvaldība piedomā par mazajiem uzņēmumiem.” Alūksnē biznesa stacija

Rudens iesācies ar īpašu notikumu jaunajiem uzņēmējiem Alūksnē. Atklāta biznesa stacija, kurā nu mājo četri jaunie uzņēmumi, piedāvājot dažādu preču un pakalpojumu klāstu un attīstot sava uzņēmuma darbību jaunās telpās. 

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers pauž: “Pašvaldības primārais mērķis kopā ar valsti ir palīdzēt katram uzņēmējam, lai tas attīstās, rada jaunas darba vietas, investē un turpina uzplaukt un sasniegt labākus ekonomiskos rādītājus.” 

Būtiski ir strādāt ar uzņēmējiem roku rokā. Arī jaunie uzņēmēji ir gandarīti par iespēju darboties jaunā vidē. Uzņēmuma “Alūksnes alus” valdes loceklis Pāvels Čornijs pauž, ka pašvaldības atbalsts viņam ir nozīmīgs un bija arī viens no iemesliem, lai viņš atgrieztos uz dzīvi Alūksnē un veiksmīgi uzsāktu sava uzņēmuma darbību. “Man ir prieks, ka pašvaldība domā ne tikai par lieliem uzņēmumiem, mums ir tādi novadā. Viņiem arī tiek būvēti gan ceļi, gan angāri, bet arī par maziem uzņēmumiem, jo mazajiem uzņēmumiem ir grūti iesākt un izlauzties. Un arī tie lielie uzņēmēji, domāju, neviens nesāk ar lielu uzņēmumu, tie izauga. Tāpēc man prieks, ka pašvaldība tieši piedomā par mazajiem uzņēmumiem, kuri ar laiku, pieļauju, ka pārtaps lielos uzņēmumos.” 

Drukas pakalpojumu uzņēmuma “Impress print” vadītāja Elīna Salaka atminas savas darba uzsākšanas gaitas un ir priecīga, ka nu ir iespēja strādāt plašās telpās, kas viņas uzņēmuma darbības nodrošināšanai ir būtiski. “Sākām mēs citās telpās. Sākumā jau izjutām pašvaldības atbalstu tieši pasūtījumu dēļ, ko viņi veica pie mums. Un tad pamazām, pamazām veidojās šī sadarbība, es teiktu, ka diezgan spēcīga. Sākotnējās telpas arī, ko īrējām, arī šeit mēs īrējam, arī veicam samaksu par īri. Starpība ir ļoti liela. Vēl varētu pieminēt, ka šeit ir ļoti energoefektīvas telpas, mums arī rēķini ir mazāki, kas kā pavisam mazam uzņēmumam ir ļoti svarīgi. Mēs mēģinām strauji augt, mums ir jauni darbinieki un mēs varam tādā veidā arī ietaupīt naudiņu uz īres maksu.”

Jaunatklātajā uzņēmumu mītnes vietā ir gan alus, uzņēmuma “Pirāta kūpinājumi” piedāvātais produktu klāsts, drukas pakalpojumi un arī jauna līdz ar Alūksnes biznesa staciju dzimusi dizaina studija “Boterra”, ko vada uzņēmēja Irita Tīlāne-Pakalniņa, kur top dažādi dizaina priekšmeti, piemēram, flīzes, arī vāzes. “Man personīgi tas bija tāds sapnis. Prieks, ka tas ir realizējies, materializējies. Šī ēka ir absolūti piemērota, lai es uzsāktu ko tādu, ko es ļoti vēlos. Tā visa svaigā, jaunā enerģija, ka var visu sākt no nulles. Viss ir jauns un tīrs, smuks, var to piepildīt ar savām idejām un gaidīt labu rezultātu.” 

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs arī piebilst, ka ir prieks, ka uzņēmēji pieteikušies un telpas savā ziņā tika piepildītas vēl pirms pabeigta ēkas būvniecība, kas mudina domāt par vēl tālāku attīstību, atbalstot arī citus jaunos uzņēmējus. “Neapšaubāmi šobrīd pieprasījums ir, un mēs tam ļoti sekojam līdzi. Tai pašā laikā arī tiekamies ar uzņēmējiem, diskutējam par viņu iecerēm. Respektīvi, radīt jaunas darba vietas un investēt. Tiklīdz ir šāda vēlēšanās, tā mēs cenšamies saskatīt programmas un tās izmantot. Jo, ja mēs sniedzam šādu atbalstu pēc iespējas ātrāk un īsākā termiņā, tas katrā ziņā samazina šīs riska iespējas uzņēmējiem un paātrina viņu ražošanas procesus.” #SIF_MAF2023