Premjers aicina saukt pie atbildības mediķus, kuri iesaka nevakcinēties

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš aicina ārstu aprindas saukt pie atbildības tos mediķus, kuri mudina cilvēkus nevakcinēties pret Covid-19. Šādi veselības aprūpes nozares speciālisti, kas dezinformē sabiedrību, ir sastopami arī Jēkabpilī.

Jau vairākas dienas pie Jēkabpils autoostas uzturas daži iedzīvotāji, kuri ar plakātiem rokās pauž protestu pret vakcinēšanos pret Covid-19. Viņu vidū – arī zobārste Ļubova Bolotova, kura jau 45 gadus strādā Jēkabpils poliklīnikā. “Es varu pierādīt kā ārsts, bet negribu nevienam neko pierādīt. Es to zinu pati, ka man ir tiesības nevakcinēties. Es jums kā cilvēks saku - domājiet! Vakcinācija nav izeja,” saka Ļubova Bolotova, zobārste, piketa dalībniece.

Vakcinācijas pretinieki Jēkabpils centrā sastopami gan vakara stundās, gan pa dienu, novēršot garāmbraucošo autovadītāju uzmanību no satiksmes. Ik pa laikam piketētāji nomaina cits citu. Sabiedrībā par šādu aktivitāti gan ir dažādi uzskati. “Es viņiem teicu, nu, ja jums nav, ko darīt, aizejiet uz to nodaļu un paskatieties, kaut viņiem dibenu noslaukiet, nevis te bezjēdzīgi stāvēt! Uz to, kur slimo ar Covid-19. Tas ir ārprāts. Es pati strādāju medicīnā, esmu vakcinējusies, man ir 73 gadi. Viss ir labi, bet - kad šitādi uzrodas? Man kauns, ka mūsu sabiedrībā ir tādi cilvēki,” pauž Ilze, mediķe no Jēkabpils.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš uzsver, ka ir mulsinoši, ka to cilvēku vidū, kuri mudina sabiedrību uz zinātniski nepamatotu un kaitniecisku rīcību, ir arī mediķi, ņemot vērā, ka vairums ārstu strādā, lai glābtu Covid-19 slimnieku un citu pacientu veselību un dzīvību. “Mums ir pirms policijas pati Veselības ministrija arī ar savām represīvām iestādēm. Ko es nesaprotu, kāpēc Veselības ministrija pati nav vērsusies pret ārstiem, kuri faktiski veicina un izplata dezinformāciju,” saka Krišjānis Kariņš, Ministru prezidents.

Jāatgādina, ka pēc 15.novembra gan medicīnas nozarē, gan izglītībā un sociālajā aprūpē strādājošie, tāpat arī visi valsts un pašvaldību institūciju darbinieki bez derīga Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta vairs nedrīkstēs pildīt savus darba pienākumus.


Foto: Flickr