Piketē pret Krievijas preču importu un tranzītu

Ukrainā jau gandrīz divus gadus plosās karš, ko izraisīja Krievija, bet Latvija joprojām importē preces un pieļauj graudu tranzītu no agresorvalsts. Pret to iebilst daudzi, bet biedrība “Austošā saule” laikā, kad notika valdības sēde, organizēja protesta akciju pie Ministru kabineta ēkas.

Vairāki desmiti rīdzinieku ar plakātiem rokās, kas aicina apturēt Krievijas preču importu un graudu tranzītu, šodien pulcējās pie Ministru kabineta. “Esmu šeit, lai izteiktu protestu par to, ka valdība joprojām piedalās krievu terorisma finansēšanā. Graudu plūsma caur Latviju, kas šobrīd ir, kategoriski nav pieļaujama. Vēl viens interesants moments ir, ka Latvijai sazin kāpēc aug tirdzniecības apjomi ar Neatkarīgo Valstu Sadraudzības valstīm: Uzbekistānu, Kirgizstānu un tamlīdzīgi,” ska protesta akcijas dalībnieks Kristaps Kašs.

Protesta akciju organizē biedrība “Austošā saule”, jo biedru ieskatā neesot pieļaujama nekāda sadarbība ar agresorvalstīm, bet valdība to divus gadus jau ignorējot. “Būtu bijis, protams, labāk, ja šāds pikets nebūtu jārīko, bet mūsu valdība joprojām nav pieņēmusi tos lēmumus, kurus sagaidām – pārtraukt Krievijas militārās mašīnas finansēšanu. Šodien šeit esam arī tāpēc, ka ir Ministru kabineta sēde, un varbūt viņi aizdomāsies, ka tauta nepiekrīt viņu neizlēmībai,” saka biedrības “Austošā saule” vadītājs Raivis Zeltītis.

Protesta akcijas dalībnieks Andrejs Ansons: “Ir pēdējais laiks mobilizēties un kaut ko izdarīt, pirms mēs kārtējo reizi atkal būsim “apēsti”.”

Pret graudu tranzītu, norādot, ka nav zināms, cik to paliek Latvijā, vai daļa no tiem nav nozagti Ukrainā, jau iepriekš iebilda arī lauksaimnieki. Savukārt minstrijā uzsver, ka šo jautājumu nevar atrisināt tikai ar lēmumu Latvijā. Tam esot jābūt iekļautam Eiropas Savienības sankciju sarakstā vai vismaz jābūt vienotam Baltijas valstu lēmumam.