Par iebraukšanu Jūrmalā būs jāmaksā visu gadu. Autovadītāji neizpratnē

No šodienas dienas caurlaide iebraukšanai īpašā režīma zonā Jūrmalā maksās trīs eiro līdzšinējo divu eiro vietā. Tā būs nepieciešama visu gadu. ReTV uzrunātos autovadītājus cenas kāpums caurlaidei nesatraucot, bet neizpratni raisot tas, ka nodeva par iebraukšanu jāmaksā arī ziemā.

Lēmumu par iebraukšanas maksas paaugstināšanu un piemērošanu visu gadu Jūrmalas valstspilsētas dome pieņēma jau 2021. gadā. Lēmums spēkā gan nestājās, jo grozījumus apturēja toreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs. Tikmēr pašvaldība ministra lēmumu pārsūdzēja Satversmes tiesā. Lai arī Satversmes tiesnešu vidū neesot bijusi vienprātība, lēmums pagājušā gada rudenī tomēr tika pieņemts par labu pašvaldībai.

Pie caurlaižu punkta ReTV uzrunātie autovadītāji pauž neizpratni par jauno kārtību. Vairāk gan nevis par to, ka iebraukšana kļuvusi dārgāka, bet par to, ka caurlaide tuprmāk būs jāpērk visu gadu.

Pēc Jūrmalas valstspilsētas datiem ieņēmumi no caurlaižu iegādes 2023. gada vasaras sezonā bijuši 2,87 miljoni eiro. Mērķis gan nesot paaugstināt ieņēmumus, bet samazināt automašīnu skaitu pilsētā, īpaši ziemas mēnešos. Ar privāto biznesu saistītie autovadītāji uzskata, ka no šāda lēmuma cietīs uzņēmēji. “Saprotiet, vairāk cilvēku iebrauktu. Arī garāmbraucēji ziemā. Ja viņš brauktu cauri, kaut kur apstātos pusdienas paēst vai kafiju iedzert. Ja trīs eiro jāmaksā, viņš aizbrauks garām uz citu vietu,” saka rīdzinieks, taksometra vadītājs Vladimirs.

Kāds caurlaižu punktā satiktais kungs gan šķendējas, ka caurlaidi šajā vietā nevar iegādāties ar skaidru naudu, bet tas, vai pašvaldības maciņā ieripināt divus vai trīs eiro, gan neesot būtiski. “Nākamgad būs četri! Es reti braucu, tāpēc vienalga. Es pie ārsta braucu, bet citādi pa apvedceļu.”

Jūrmalā deklarēto iedzīvotāju īpašumā vai turējumā esošajām automašīnām joprojām ir bezmaksas caurlaides. Tāpat iebraukšanas nodeva nav jāmaksā elektroautomobiļiem un Ceļu satiksmes drošības direkcijas reģistrētajam invalīdu transportam. Nemainīga cena paliek arī ilgāka termiņa iebraukšanas caurlaidēm. Vairākām iedzīvotāju grupām pieejamas atlaides.