Pagājušajā diennaktī pieķerti 11 transportlīdzekļu vadītāji par braukšanu alkohola reibumā

Uz Latvijas autoceļiem pagājušajā diennaktī pieķerti 11 transportlīdzekļu vadītāji par braukšanu alkohola reibumā, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts policijā.

Par braukšanu reibumā četri transportlīdzekļu vadītāji pieķerti Vidzemē, pa trim Rīgas reģionā un Latgalē, bet viens - Zemgalē.

Par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā sākti četri administratīvo pārkāpumu procesi un septiņi kriminālprocesi. Automašīnas konfiskācija tiks piemērota četros gadījumos.

Pagājušajā diennaktī uz Latvijas autoceļiem pieķerti kopumā 196 atļautā braukšanas ātruma pārsniedzēji, tostarp Rīgas reģionā - 54, Vidzemē - 50, Latgalē - 38, Kurzemē - 30, bet Zemgalē - 24.

Kopumā ceļu satiksmes jomā pagājušajā diennaktī pieņemti 477 administratīvo pārkāpumu lēmumi, tostarp Latgalē fiksēti 117 administratīvie pārkāpumi, bet Rīgas reģionā - 113.

Jau vēstīts, ka 2022.gada novembrī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles. Tāpat kriminālatbildība paredzēta par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Turklāt tiek konfiscēts transportlīdzeklis, ja īpašnieks to vadījis stiprā reibumā vai atteicies no apreibinošo vielu klātbūtnes organismā pārbaudes. Gadījumos, ja reibumā vadītais transportlīdzeklis pieder citai personai, no vainīgās personas piedzen pilnu vai daļēju šī transportlīdzekļa vērtību.


Foto: Freepik; ilustratīvs