Ogres muzejam jauns direktors. Darba sludinājuma pieteikuma termiņš – sešas dienas

Pēc plašu rezonansi izskanējušā skandāla ar plānoto porcelāna izstādi Ogres Vēstures un mākslas muzejā, kas pārauga arī nesaskaņās starp muzeja direktori un pašvaldību, aprīļa vidū darbu uzteica muzeja direktore Evija Smiltniece. Pagājušajā nedēļā pašvaldība izsludināja jaunu konkursu direktora amatam, nosakot pieteikšanās termiņu vien sešas dienas. Tas noslēdzās piektdien. 

Ogres Vēstures un mākslas muzejs bez direktora ir jau trešo mēnesi. Veidot vienotu novada muzeju stratēģiju un darboties kā novada centra muzejam, šie ir galvenie kritēriji, ko Ogres novada pašvaldība sagaida no jaunā muzeja direktora. Kā uzsver pašvaldībā, konsultējoties ar Latvijas Muzeju padomi, lemts, ka Ogres Vēstures uz mākslas muzejs 2026. gadā kļūs par centra muzeju. “Tādējādi arī ņemot pārraudzībā pārējos Ogres novada pašvaldības muzejus un kultūras mantojuma centrus. Laika periodā no šī gada sākuma līdz pat šim domes lēmumam, apsekojot un iepazīstoties ar katra muzeja funkcijām, veicot pārrunas ar muzeja un kultūras mantojuma direktoriem, tika konstatēts, ka ir ļoti labas un vērtīgas krājumu lietas, krājumā esošais. Bet ir diezgan maz resursu,” saka Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale.

Sabiedrībā gan radusies neizpratne par pašvaldības izludinātā darba sludinājuma pieteikuma termiņu – sešas dienas. Valsts kancelejas vadlīnijas paredz, ka pieteikšanās termiņš nedrīkst būt īsāks par 10 dienām. Pašvaldībā uzsver, ka vadlīnijām ir rekomendējošs statuss. Bārbale: “Vadlīnijās, kur ir noteikta prasība par pieteikšanos termiņu ne mazāk kā 10 dienas un ne garāk kā 30 dienas, ir attiecināms uz konkursiem uz ierēdņa amata vietu. Saskaņā ar civildienesta likumu ierēdnis ir tiešās pārvaldes iestādes darbinieks. Pašvaldība ir atvasināta, publiska persona. Līdz ar to pašvaldības iestāžu, tai skaitā Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktors, citu iestāžu direktori, darbinieki, amatpersonas nav ierēdņi. Līdz ar to šī ir rekomendācija, ko pašvaldības var ņemt savā darbā, bet nav obligāts pienākums to ievērot.”

Arī Valsts kancelejas pārstāvis sarunā ar ReTV apstiprina Ogres novada pašvaldībā teikto, ka vadlīnijas ir tikai kā ieteikums nevis obligāts nosacījums. Nodarbinātības valsts aģentūrā skaidro, ka vakance tika publicēta 12. jūlijā, kas nozīmē, ka pieteikšanās termiņš bija 10 dienas, ieskaitot brīvdienas. Ogres pašvaldībā atklāj, ka šāds pieteikuma termiņš jau bijis arī citos pašvaldības izsludinātajos konkursos. Bārbale: “Prakse ir pierādījusies, ka šādā termiņā mēs spējam atrast labus, labus kandidātus, kas atbilst izvirzītajām prasībām.”

Ogres novada pašvaldībā ReTV norāda, ka jau šonedēļ tiks izskatīti pieteikumi, veikta dokumentu pārbaude un organizētas intervijas ar pretendentiem. Pagaidām gan vēl nav zināms, kad tiks darbā pieņemts jaunais Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktors. #SIF_MAF2023