Ogrēnieši iebilst pret briežu dārza likvidēšanu

Jau vairākkārt publiskajā telpā izskanējuši dažādi Tīnūžu briežu dārza nākotnes scenāriji – briežus nošaus, tie tiks palaisti brīvībā vai šeit veidos izglītojošu parku. Ogrēnieši ir sašutuši par domu briežu dārzu likvidēt, nolēmuši cīnīties, izveidojot iedzīvotāju atbalsta grupu tā saglabāšanai. 

Izveidotā ogrēniešu iedzīvotāju atbalsta grupa briežu dārza saglabāšanai šobrīd veic pārrunas ar dažādiem ekspertiem un citu dzīvnieku dārzu īpašiekiem, lai rastu risinājumu, kā saglabāt briežu dārzu. Kā ReTV norāda grupas koordinatore Inese Ozoliņa, tuvākajā laikā tiks iesniegts arī iesniegums pret briežu dārza likvidēšanu portālā manabalss.lv. “Mēs gribam, lai šis rezervāts, mēs to sauksim par dabas parka rezervātu, tiek saglabāts. Nav tādu pierādījumu, ka tas ir tik bīstams, ka jālikvidē par katru cenu. Arguments, ka nav naudas, neiztur kritiku. Kā es teicu, viņiem ir gan apgrozījums, gan liela peļņa, plus šo apgrozījumu veido paši Pierīgas meži, ko viņi izcērt. Pastāvēt šis briežu dārzs var arī tāpēc, ka mums ir labi piemēri arī Latvijā. Ja runājam par tuvradniecību un visu, kas šeit, ka nevarot to novērst utt., tad man ir jāprasa jautājums par papes zirgu parku, savvaļas zirgu, tāpat par Jelgavu. Latvijā jau tad nekur nevaram šādus attīstīt. Tie ir tikai iegansti, lai pavērstu to stāstu, kā ir izdevīgi.”

Savukārt briežu dārza apsaimniekotāji SIA “Rīgas Meži” ReTV norāda, ka ogrēniešu iedzīvotāju atbalsta grupas publicētā informācija sociālajos medijos ir aplama. “Šis nav briežu dārza rezervāts vai rekreācijas objekts, kā tiek rakstīts paziņojumā. Bet tas ilgus gadus ir apjozts ar žogu un dzeloņdrātīm. Tas nav bijis pieejams ne ogrēniešiem, ne arī sabiedrībai,” saka SIA “Rīgas Meži” pārstāve Ieva Bērziņa. “Turklāt šajā teritorijā ilgstoši darbojās medību klubs, kura biedrs ir bijušais “Rīgas Meži” valdes loceklis. Tā bija medību teritorija. “Mūsu pieaicinātie speciālisti, arī biedrības, ir teikuši, ka ilgstoši netika ielaisti jauni dzīvnieki. Tas nozīmē, ka veidojās staltbriežu tuvradniecība.”

Arī Latvijas Mednieku savienībā valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis ReTV skaidro, ka atstāt dārzu tā līdzšinējā situācijā neesot labākais variants. “Ja būtu iespēja kaut kādā veidā to dārzu saglabāt, tad droši vien to var darīt. Bet viens arī skaidrs, ka tie dzīvnieki vairosies. Un dot viņiem mūža mājas un ļaut viņiem nodzīvot. Bet nav jau tā, ka esošie paliks veci un kaut kad nomirs. Viņiem jau dzims jauni. Tā kā faktiski tas ir bezgalīgais stāsts.”

SIA “Rīgas Meži” pārstāve ReTV norāda, ka briežu dārzs tiks saglabāts, taču bez briežiem. Tomēr viņa uzsver, ka tie netiks nogalināti. Šobrīd tiek izskatīts varinats – pārvietot briežus uz citu vietu. Savukārt dārza teritorijā paplašināt plānots šogad izveidotā izglītības centra darbību. 


#SIF_MAF2023 | Foto: Freepik; ilustratīvs