Nokļūt līdz skolai un bērnudārzam ir izaicinājums

Rudens strauji samazina gaišo laiku diennaktī, arvien agrāk iestājas tumsa. Par to noraizējušies Ventspils iedzīvotāji, kuri savākuši parakstus un nosūtījuši oficiālu vēstuli Ventspils mēram  un Komunālās pārvaldes vadībai ar lūgumu – atrisināt situāciju, kas izveidojusies bērniem bīstamā un braucējiem nepārredzamā ielas posmā pašā pilsētas centrā – Jūras ielā. Savukārt Pārventā par bērnu drošību ir noraizējušies skolas tehniskie darbinieki, jo ielu apgaismo vien skolas fasādes lampas.

Tatjana Ivanova Ventspils Pārventas pamatskolā strādā jau desmit gadus, bet nu viņai sirds ir pilna. Ar lūgumu palīdzēt Tatjana vērsusies ReTV. Skolas tehnisko darbinieci uztrauc tumsa, kas sākas tūlīt pat aiz skolas kāpnēm, jo ietve netiek apgaismota. 

Ventspils Pārventas pamatskola atrodas nomaļā mikrorajonā, līdzās atrodas parks, tāpēc nereti uz soliņiem laiku kavē iereibušas personas un skaļas kompānijas. Ventspils Komunālās pārvaldes vadītājs Andris Kausenieks atzīst, ka ir zināms risinājums, kā problēmu novērst. Bet tas nebūs papildu apgaismojums. “Acīmredzot būs jāparetina koki vai jāveido koku vainagi.. Šis ir ziemas darbs, tas mums jāizdara!”

Šis nav vienīgais ventspilnieku lūgums pēc palīdzības.Ventspils pilsētas domē nule kā skatīta pirmsskolas mācību iestādes “Rūķītis” daudzu desmitu vecāku parakstīta vēstule. 

Bērnu vecāki lūdz atrisnināt situāciju, kas radusies vienā no Ventspils tranzīta ielām – Jūras ielā. PII “Rūķītis”  direktores vietniece Vita Vanaga: “Problēma ir tā, ka šeit ir noslogota iela, mašīnas te braukā ļoti daudz, vecākiem ir raizes, ka  bērni var skriet un var izskriet uz ielas.”

Bērnudarzs  “Rūķītis”  būvēts pašā pilsetas centrā pirms vairākiem desmitiem gadu, neparedzot stāvvietas pat darbinieku transportam. Agrās rīta stundās un ap pieciem novakarē vienu no centrālajam ielām  Ventspilī vecāki ar bērniem šķērso haotiski, izbradājot apstādījumus un novietojot automašīnas tur, kur pagadās.

Vecāku parakstītā vēstulē pilsētas mēram bērnu vecāki lūdz uzstādīt ātruma radaru, gājēju pāreju vai vismaz ātruma barjeru. Diemžēl tranzīta ielai ir savi noteikumi. Kausenieks: “Tā ir tranzīta iela, būs ļoti neapmierunāti tie iedzīvotāji, kas šeit dzīvo, jo nakts laikā un vakara stundās pie ātrumvaļņa ir papildus troksnis, mašīnai bremzējot vai lidojot pāri ātrumvalnim. No cilvēkiem būs negatīva reakcija. Savukārt gājēju pāreja ir paaugstinātas bīstamības objekts, jo uz jebkuras gājēju pārejas notiek vislielākās nelaimes.”

Komunālā pārvalde sola veikt vēl papildus vecāku aptauju par to, kādi risinājumi būtu vēlami un bērniem droši. Pagaidām uz ielas uzklāts marķējums – 30 kilometru stundā braukšanas ātruma ierobežojums. Savukārt Ventspils pilsētas vadība sola paredzēt naudu jebkādam problēmas risinājumam. Ventspils valstspilsetas domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš: “Nākamajā gadā infrastruktūras programmā esam šo summu ierakstījuši, protams, šis risinājums  vēl ir precīzi jāizkalkulē.”

Kā informē ceļu satiksmes drošības direkcija, pagājušā gadā ceļu satiksmes negadījumos Latvijā cietuši vairāk nekā 565 bērni, no tiem pieci pēc negadījuma miruši.

   


#SIF_MAF2023