Nepilnu astoņu stundu laikā plūdos cietušajiem Ukrainā jau ziedots vairāk kā 12 000 eiro

Krievijas karaspēka Ukrainā izraisītais sprādziens, kā rezultātā daļēji iznīcināta Hersonas apgabalā esošā Kahovkas hidroelektrostacija un lielu daļa apgabala teritorijas ir pārņēmuši plūdi. Jau līdz šim snieguši palīdzību un atbalstu karā cietušajiem ukraiņiem, biedrība “Tavi draugi” arī tagad rīko ziedojumu vākšanu plūdos cietušajiem. 

Sprādziena rezultātā Ukrainā bojāts Kahovkas hidroelektrostacijas aizsprosts un Hersonas apgabalu pārņēmuši plūdi. Notiek cilvēku evakuācija ar vilcieniem, autobusiem un automašīnām. Lai sniegtu palīdzību plūdos cietušajiem, biedrība “Tavi draugi” uzsākusi ziedojumu vākšanu jau aizpagājušajā naktī, tiklīdz saņemta ziņa par notikušo. “Tika ļoti strauji arī izveidota darba grupa, pulksten trijos palaidām mājaslapā iespēju cilvēkiem ziedot. Bijām savākuši nepieciešamo informāciju, tās lietas, kas tobrīd bija aktuālas, un aicinājām cilvēkus ziedot,” saka biedrības “Tavi draugi” pārstāve Beāte Bēvalde. 

Teju astoņu stundu laikā plūdos cietušajiem tika saziedoti jau vairāk nekā 12 000 eiro. Biedrības pārstāvji, sazinoties ar Ukrainu, ziņo arī par pārmaiņām un lietām, ko vēl nepieciešams ziedot, jo vajadzības kopš aizpagājušās nakts trijiem naktī, kad tika sniegta pirmā informācija par notikušo, ir mainījušās. “Tas saraksts, kas ir ievietots mūsu sociālajos medijos, joprojām paliek un joprojām ir aktuāls. Skaidrs, ka tur ir pēc cilvēku iespējām. Bet tas, kas ir nācis klāt, tad mēs ļoti, ļoti, no sirds aicinām uzņēmumus vai makšķerniekus, vai jebkuru, kuram patīk daba un kurš dodas ūdenī, ziedot gumijas laivas, tāpat kā piepūšamās vestes, tāpat kā dažādus augstos, garos zābakus un ūdensnecaurlaidīgos kombinezonus.” 

Biedrības “Tavi draugi” pārstāve Beāte Bēvalde arī akcentē, ka vēl ļoti nepieciešami filtri ūdens attīrīšanai, kas varētu nodrošināt cilvēkiem dzeramo ūdeni, kā arī teltis un guļammaisi evakuētajiem. Ziedojumus var nodot Rīgā, Ventspils ielā 50. Kā uzsver biedrībā, šīs ārkārtas situācijas dēļ tos var vest arī ārpus darba laika, novietojot ziedojumu kastē vai blakus esošajā nojumē. Tad savestās lietas kopā ar citām tiks nodotas transportēšanai uz Ukrainu. “Ceļš mūs vedīs pie mūsu sadarbības partneriem uz Ļvivu. Pēc tam sadarbības partneri ir tie, kas tālāk nodrošina piegāžu ķēdi uz nepieciešamajiem punktiem.”

Pirmo kravu ar ziedojumiem plūdos cietušajiem uz Ukrainu plānots nosūtīt jau šo piektdien.