Nākamnedēļ vairākās Latvijas pilsētās un attālināti pieejamas bezmaksas juridiskās konsultācijas


No 18. līdz 22.martam vairākās Latvijas pilsētās būs pieejamas bezmaksas juridiskās konsultācijas.

Latvijas zvērinātu advokātu padome turpina tradīciju atzīmēt Advokatūras gadadienu. Šogad Latvijas advokatūra svin savu 103.jubileju. Šī notikuma laikā cita starpā tiks rīkotas bezmaksas juridiskās palīdzības dienas, kad zvērināti advokāti un zvērinātu advokātu palīgi savu iespēju robežās un brīvprātīgi sniegs bezmaksas juridiskās konsultācijas.

Ik gadu Advokatūras dienu laikā tiek sniegtas aptuveni 1000 bezmaksas konsultācijas Latvijas iedzīvotājiem par dažādiem jautājumiem.

Bezmaksas konsultācijas sniegs vairāk nekā 100 zvērināti advokāti un viņu palīgi no Rīgas un citām pilsētām, piemēram, Daugavpils, Jēkabpils, Limbažiem, Rēzeknes, Saldus, Valmieras un Viļāniem. Daļa kolēģu konsultācijas sniegs arī attālināti - tiešsaistē ar e-pasta vai video saziņas rīku starpniecību, kā arī telefoniski.

Bezmaksas konsultācijām īpaši aicināti pieteikties tie iedzīvotāji, kuriem līdz šim nav bijusi iespēja saņemt advokātu juridisko palīdzību samaksas vai citu ierobežojumu dēļ. Konsultācijai var pieteikties mājaslapas "www.advokatura.lv" sadaļā "Advokatūras dienas", kur ir pieejams saraksts ar to advokātu kontaktinformāciju.

Ar izvēlēto advokātu ir jāsazinās individuāli, lai vienotos par konsultācijas laiku un tiesību jomu, kurā nepieciešams padoms.

Advokatūras dienas Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija iedibināja 2010.gadā ar mērķi popularizēt zvērināta advokāta profesijas misiju - darboties sabiedrības interesēs, sniedzot iedzīvotājiem praktisku palīdzību pēc labākās sirdsapziņas.


Foto: Unsplash