Mūrmuižā labiekārtota parka teritorija

Pēdējā laikā daļa cilvēku izvēlas par labu dzīvošanai netālu no lielajām pilsētām. Arī Mūrmuižā iedzīvotāju skaits pieaug, līdz ar to rodas pieprasījums arī pēc atpūtas vietām. Ar “Leader” projektu palīdzību Valmieras novada pašvaldībai bija iespēja attīstīt novada lauku teritorijas. Šeit labiekārtota parka teritorija.

“Līdz šim mums Mūrmuižā nebija celiņa, pa kuru varētu pārvietoties māmiņas ar ratiņiem. Tā, lai būtu ērti, un arī nebija, kur apsēsties. Bija tikai dabiski iestaigāta taka, pa kuru cilvēki pārvietojās, protams, bet tas nebija izdarāms ar ratiņiem. Otrs – nebija, kur apsēsties. Tikai ej no viena gala līdz otram galam,” stāsta Jānis Fūrmanis, Kauguru apvienības vadītājs.

Projektā uzlabotā gājēju infrastruktūra aprīkota arī ar apgaismojumu un savieno pastaigu ceļu no Mūrmuižas dzirnavezera slūžām līdz pašvaldības ceļam. “Papildinājām arī tiltiņu ar apgaismojumu, kas ir izgaismots ar krāsainiem prožektoriem, gaismām, kas maina toņus, ko var arī nedaudz pieregulēt. Vakarā tas skats ir daudz citādāks, pilnīgi prieks. Ja ir iespējams, tiešām – brauciet, baudiet un skatiet! No sākuma tie, kas bija pret, šobrīd ir par to, ka tomēr ir labi. Gala rezultāts izskatās labs. Mēs, protams, ar laiku papildināsim no savas puses bez Eiropas finansējuma, bet ar pašvaldības finansējumu, ko varam vēl uzlabot, lai būtu ērtāk iedzīvotājiem un apmeklētājiem.”

Labiekārtotajā parkā atrodas arī peldvieta, kas aktīvi tiek izmantota kā ziemas, tā vasaras sezonā. Peldvieta gan ierīkota par saviem līdzekļiem, katru gadu tiek papildināta Meža dienās. Apvienības vadītājs stāsta – Mūrmuižā ir vēl vietas, kuras nepieciešams attīstīt. “Iir izstrādāts paša Mūrmuižas centra labiekārtošanas projekts, bet pagaidām tam ir jāgaida finansējums. Tā kā ir jauns novads izveidojies, tad ir atkal jāpārplāno dažas lietas – citādāks skatījums, citādāks redzējums, kā tam visam vajadzētu izskatīties. Tā kā plānojas vēl būvēt vairākas mājas, tad iedzīvotāju skaits paliks vēl blīvāks. Būs vēl vairāk nepieciešams, kur viņiem pilnvērtīgi atpūsties un baudīt to pieejamo, kas mums ir.”

Jānis Fūrmanis piebilst – vēl Mūrmuižā ļoti nepieciešami ir publiski bērnu rotaļu laukumi.


#SIF_MAF2023