Muita kravas vilcienos konstatējusi 200 000 kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot muitas kontroli uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, novērsušas 200 000 cigarešu jeb 10 000 cigarešu paciņu kontrabandu, liecina informācija VID mājaslapā.

Cigaretes bija paslēptas graudaugu atlikumu kravā un konteinerī virs kravas.

Svētdien, 3.martā, Indras muitas kontroles punkta (MKP) amatpersonas, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva kontroli, vienā no vagoniem konstatēja nedeklarētu preci - cigaretes. Konteinerā virs kravas bija savietoti polietilēna plēvē ietīti iepakojumi ar cigaretēm. Tajos atradās 50 000 cigarešu jeb 2500 paciņas cigarešu "NZ Gold" un "Queen Superslims" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Savukārt sestdien, 2.martā, Indras MKP amatpersonas veica vilciena sastāva muitas fizisko kontroli kopā ar muitas kinologiem, kuri strādā ar tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suņiem. Pārbaudot vagonu, ar kuru Latvijā tika ievesta graudaugu atlikumu krava, muitas amatpersonas konstatēja kastes ar cigaretēm. Kontroles rezultātā izņemti 150 000 cigarešu jeb 7500 paciņu cigarešu "NZ Gold" un "Queen Superslims" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Valsts budžetā nesamaksātā nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu ir gandrīz 46 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa sākšanu.


Foto: Freepik; ilustratīvs