Minimālās algas palielināšanas dēļ pieaugs arī namu apsaimniekošanas maksa

Ar jauno gadu daļā Latvijas novadu pieaugs daudzdzīvokļu namu apsaimniekošanas maksa. Arī Ogrē. Iedzīvotajiem jārēķinās arī ar lielākiem maksājumiem uzkrājumu fondā. 

“Ogres namsaimnieks” pārraudzībā Ogres pilsētā ir lielākā daļa daudzdzīvokļu dzīvojamo māju, no kurām daļa celtas laikā no 1925. līdz 1969. gadam. Apsaimniekotājs ar nākamo gadu plāno palielināt maksājums par obligāti veicamajiem mājas remonta darbiem. Kā skaidro “Ogres namsaimniekā”, 60 mājām plānotas inženiertehniskās izpētes, ko jāveic reiz desmit gados. Jau tagad atklājies, ka šo gadu laikā spēts realizēt vien daļu no obligāti veicamo darbu saraksta. SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs: “Mēs šobrīd, pārskatot iepriekšējā desmitgadē inženieru apsekojuma rezultātus, konstatējām, ka tajā daļā, kas ir mums jāaizpilda, neesam aizvirzījušies pietiekoši tālu. 

Mēs arī brīdinājām māju vecākos, ka šie periodi, kad krājam naudu remontdarbiem, tie kļūs arvien īsāki. Jo šobrīd tā situācija tāda, ka mēs ar inflāciju, dažādu veidu cenu un algu kāpumu nevaram, tik ilgi krājot, sasniegt to summu, kas mums ir nepieciešama, lai šo darbu veiktu.”

Šogad maksājums vidēji mājai ir 25 –30 eirocenti par kvadrātmetru, bet 2024. gadā daudzās mājās tas pieaugs līdz 43 centiem par kvadrātmetru. Līdzīgi kā Rīgā un citās Latvijas pašvaldībās ar jauno gadu iedzīvotājiem jārēķinās arī ar lielāku māju apsaimniekošanas maksu. Ogres gadījumā aptuveni ⅔ māju tas būs līdz 10%. Apsaimniekotājs to pamato ar izmaksu pieaugumu, tostarp ar minimālās algas celšanu valstī.  

Kā norāda “Ogres namsaimniekā”, jau šobrīd nākamā gada izmaksu tāmēs iedzīvotāji var redzēt, kādi ir plānotie remontdarbi un ar kādam izmaksām jārēķinās. Kaspars Grīnbergs uzsver – dzīvokļu īpašnieki var lemt, kurus no darbiem veikt vai nē, bet tomēr aicina izsvērt sekas, jo īpaši, ja tas saistīts ar avārijas stāvoklī esošām konstrukcijām vai obligāti vecamajiem darbiem.  


Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par raidījuma "Vidzemē" saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2023