Katras jaunas pastmarkas izdošana ir kolekcionāru svētki

“Latvijas Pasts” izdevis īpaši Valmieras teātra simtgadei veltītu pastmarku, kā arī aploksni. Teātra apaļajā zālē svinīgi aizvadīts arī pastmarkas pirmās dienas zīmogošanas pasākumus. Tajā piedalījās gan pastmarku kolekcināri, gan arī Valmieras teātra aktieri un viesi. 

Uz Valmieras teātra simtgadei veltītās pastmarkas ir attēlota Valmieras teātra ēka, kāda tā izskatīsies pēc atjaunošanas. Savukārt uz aploksnes redzama teātra pirmā – vēsturiskā ēka. Kaislīgākie pastmarku kolekcionāri jeb filatēlisti iegūt šo pastmarku savā īpašumā ieradušies no visas Latvijas, pat no Liepājas.

Pastmarku kolekcionāri saka, ka katras jaunas markas izdošana viņiem ir nozīmīgi svētki. Ja tās pirmās dienas zīmogošana notiek ārpus Rīgas, tā ir iespēja apceļot dzimteni. “Uz jaunās pastmarkas ir parādītas mūsdienas pēc rekonstrukcijas, pie reizes aplūkots uz aploksnes Valmieras teātra pirmsākumi pirms simt gadiem. Senais ar mūsdienām, kas arī ievadīs nākamo Valmieras teātra gadsimtu,” saka filatēlists no Liepājas Artūrs Kokorevičs.

Filatēlists no Rīgas Juris Tarvīds: “Šī no šā gada markām tematikā “teātris un māksla” ir interesanta, savdabīga, citāda nekā visas pārējās. Līdz ar to tā atšķiras, un nākotnē es ceru, ka atbraukšu uz Valmieru un redzēšu to teātri dzīvē.”

Aktieris Aigars Vilims iegādājās vairākus jauno aplokšņu un marku komplektus gan sev, gan arī radiem un draugiem. “Par aploksni varu teikt, tādā teātrī es ienācu. Par marku – varbūt tādā es arī ieiešu. Mēs dzīvojam starpposmā – starp to, kas bija, un to, kas būs.”

Valmieras teātra direktore Evita Ašeradena norāda, ka uz simtgades pastmarkas redzama teātra jaunā ēka, jo nākotnē Valmieras pilsētas ainavā tā iezīmēs jaunus vaibstus. “Māja uz pastmarkas arī tāpēc, ka mēs nevaram ielikt visas tās sejas un visu to personību stāstus, kurus mēs gribētu, kas ir šīs simtgades liecinieki. Tāpēc mēs liekam māju, kas it kā ir paradoksāli, ka teātris, kurā galvenais ir ansamblis, mēs liekam māju. Bet māja ir tā, kura glabā mūsu garu, kas glabā mirušos un nākošo dvēseles, no teātra nekad neviens pa īstam neaiziet.”

Savukārt uzņēmuma “Latvijas Pasts” valdes loceklis Andris Puriņš uzvēra, ka Valmieras teātra simtgadei veltītā pastmarka ir izdota 50 tūkstošu eksemplāru tīrāžā, savukārt īpašā aploksne vien 500 ekspemplāros. “Šis mazais taisnstūris ir savdabīgs mākslas vai lietišķās mākslas veids, kur katras valsts pasts iemūžina, atzīmē un fiksē šai valstij un sabiedrībai svarīgākos notikumus un gada dienas.”

Pastmarkas nominālvērtība ir 1,65 eiro. Tas atbilst vēstules, kuras svars nepārsniedz 20 gramus, sūtīšanas apmaksai Latvijas teritorijā. 


Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par raidījuma "Vidzemē" saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2023