Mērķis – drošība un iedzīvotāju labklājība. Rēzeknē atklāts sešu politisko spēku kopīgs birojs

No šodienas vienās biroja telpās Rēzeknē kopīgi darbosies seši politiskie spēki: “Jaunā konservatīvā partija’’, “Latvijas Reģionu Apvienība”, “Progresīvie”, Latvijas Zaļā partija, Nacionālā apvienība un Jaunā Vienotība. Lai arī šiem politiskajiem spēkiem ir ideoloģiskas nesaskaņas valsts mēroga politikā, bet Rēzeknē partijas apņēmušās sadarboties, lai pilsētu padarītu demokrātisku.

Šodien Rēzeknē notikušo partiju kopbiroja atklāšanu var nosaukt par nebijušu notikumu Latvijas reģionu politiskajā dzīvē. Rēzeknē atklātajā birojā zem viena jumta darbosies ideoloģiski atšķirīgas partijas, kuras Saeimā strādā gan koalīcījā, gan opozīcijā. Biroju katra partija izmantošot savas nodaļas darbam, kā arī rīkošot kopīgus pasākumus, lai, partijuprāt, veicinātu katra rēzeknieša iesaisti pilsētas pilsoniskajās aktivitātēs. Saeimas deputāts Edvards Smiltēns: “Šī komanda, kas teik veidota, vienalga, vai tas būs viens saraksts vai divi, vai trīs. Šai komandai ir viens izšķiroši svarīgs mērķis – atbīvot Rēzekni un padarīt viņu brīvu, neatkarīgu un tīri demokrātisku. Atbrīvot no šī brīža varas, kas ir nolaidusi Rēzekni faktiski bankrotā.”

Kopīgā biroja partiju pārstāvji vēl neatklāj, vai veidos vienotu sarakstu pašvaldību vēlēšanās, taču uzskata, ka politiskās pārmaiņas Rēzeknē ir ļoti nepieciešamas. Saeimas deputāte Leila Rasima: “Birojs ir ar to mērķi, ka mēs gribam ienest vairāk demokrātijas Rēzeknē. Jo Rēzeknē pašlaik ar esošo koalīciju un ar Bartaševiču, kurš, teiksim, tā joprojām ir pie vadības, nu tā demokrātija ir stipri ierobežota. Mums ir svarīgi panākt, ka Rēzekne ir. Mums ir svarīgi, ka Rēzekne attīstās un ka tā tiek pārvaldīta gan godīgi, gan prasmīgi un profesionāli.”

Biroja izveidotāji uzskata, ka katra Rēzeknes iedzīvotāja spēkos esot iespēja mainīt pilsētas tālāko likteni un nepieļaut Latvijas nacionālajām interesēm nedraudzīgu politisko spēku nostiprināšanos Latgalē.

Saeimas deputāts Edmunds Teirumnieks: “Lai vai kā, ja sešas partijas var nākt un strādāt, runāt ar iedzīvotājiem, ar nevalstisko sektoru, tad tas ir tikai ieguvums pilsētai. Un jebkurā gadījumā mēs varam strīdēties Rīgā, bet ir reģionālais princips, kas jāievēro, un jādomā par reģionālo attīstību, nevis tikai tā, ka mēs tikai kādus bonusus te pelnam.”

Saeimas deputāte Alīna Gendele: “Mēs nešķirojam partijas, bet cenšamies strādāt vienotam mērķim.” 

Un kāds ir mērķis? 

Es domāju, pirmkārt, tā ir drošība un tā ir mūsu iedzīvotāju labklājība.”

Daugavpils Universitātes mācībspēks un politikas vērotājs Dmitrijs Olehnovičs uzsver, ka situācija Rēzeknē parāda, ka var apvienoties arī politiski atšķirīgi spēki. Tas šajā ģeopolitiskajā laikā esot apsveicami. Daugavpils Universitātes lektors, politikas procesu vērotājs Dmitrijs Olehnovičs: “Man ir prieks, ka tomēr, ja nekļūdos kopš 1917. gada (Kongresa) spēja nevis dalīt (kaut diemžēl viss ir sadalīts), bet rast kompromisu. Jā, dažādi. Ja sāp sirds, ir jābūt vienotiem. Protams, nevarēsim sagaidīt “bučmulošanu”, bet kopība cīņā par mūsu valsti reizēm arī vieno.”

Sešu politisko spēku kopīgā biroja nosaukums ir “Rēzeknei BŪT”. Tas darbu sāka jau šodien.